Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

kdo získá peníze které byly vybrány na OZE a firma OTE je nevyplatila?

Autor: Tomáš tom
Datum: 14.04.2018 18:22
uživatel: 103641

Nevíte někdo komu firma OTE dává peníze které jí posíláme na OZE a ona je nevyplatí provozovatelům OZE? Může je stát a jeho firma OTE použít na něco jiného než pod jakou záminkou je od občanů vybrala?
http://www.ote-cr.cz/o-spolecnosti/Zpravy_OTE/upozorneni-narok-na-podporu-a-dodrzovani-terminu-k-vykazovani-poze

Snažím se také dohledat kolik stát získá na daních z našeho poplatku pod záminkou podpory OZE a za silovou elektřinu vyrobenou v OZE, ale zveřejňují jen údajné výdaje, příjmy z konkrétních daní se mi nedaří nikde najít.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš tom02.05.2018 23:03
Jiří Zilvar25.04.2018 15:49
Jiří Zilvar16.04.2018 11:20

Datum: 02.05.2018 23:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103641
reakce na ...
Děkuji.
Z OTE mi přišla odpověď že vice než polovinu příspěvků na OZE a KVET doplácí stát. Zeptal jsem se tedy jestli je ta polovina příspěvku od státu s DPH nebo bez, protože já platím příspěvek s DPH a přispívám tedy i státu na tu "jeho polovinu" co jakože zaplatí. A to nejen v příspěvku ale i v silové energii z OZE.
A přišla mi tato odpověď:
http://www.ote-cr.cz/poze/caste-dotazy/caste-dotazy#Jsem_pl_tce_DPH_a_na_dokladu_o_v_plat__podpory_DPH_nevid_m__jak_postupovat_

Takže si nedělám žádné pozitivní iluze. Vybírají s DPH, ale vyplácení bez DPH.

Autor: Jiří Zilvar
Datum: 25.04.2018 15:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120411
reakce na ...
Přeposílám odpověď Luďka Šikoly z advokátní kanceláře Doucha Šikola advokáti:
operátor vede peníze na podporu elektřiny a tepla na zvláštních účtech. Neměl by je použít na něco jiného než výplatu podpory a ani bych ho z toho nepodezíral. Při určování výše dotace na podporu podporovaných zdrojů ze státního rozpočtu vychází MPO z nějaké predikce spotřeby elektřiny a výroby elektřiny z podporovaných zdrojů. Obojí je zjednodušeně řečeno závislé na počasí. Z účetní závěrky OTE je zřejmé, že u operátora vysoké sumy nezůstávají v relaci ke 43 mld. Kč, které jím ročně protečou při výplatě podpory. Může se i stát, že by OTE peníze v určitém období chyběly a musel by si je krátkodobě půjčit. Manipulaci s prostředky na výplatu podpory bych zkrátka u operátora nehledal.

Jiří Zilvar - redakce

Autor: Jiří Zilvar
Datum: 16.04.2018 11:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120411
reakce na ...
Dobrý den, zajímavý dotaz, odpověď neznám, ale zkusím se poptat odborníků, jestli někdo bude ochotný odpovědět.

Jiří Zilvar, redakce

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.