Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vyúčtování tepla

Autor: Markéta Suchá
Datum: 06.06.2018 17:37
uživatel: 127911


Dobrý den, ráda bych se zde poradila ohledně vyúčtování tepla za rok 2017.
Zkoušela jsem si vyhlášku nastudovat i si vyúčtování propočítat, ale stále marně přemýšlím o důvodu navýšení.
Je uvedeno pokud je -20% pod průměrným nákladem nebo +100% nad průměrným nákladem, tak jsou náklady na teplo upraveny korekčním koeficientem, protože se domácnost nevešla do limitních hodnot.
V našem případě byla spodní hranice 150 za 1m2 a horní hranice 370 za 1m2. Naše domácnost se vešla do tohoto rozmezí s náklady 317 za 1m2. Tedy cca 70 %. naše vyúčtování však bylo upraveno korekčním koeficientem, který náklady naší domácnosti zvedl na horní hranici 370 za 1m2 tedy 100% a připlácíme přes 4000,- k našemu skutečnému nákladu za topení. I když se skoro všude v článcích uvádí, že když nejsou překročeny limitní hodnoty, tak spotřeba vychází z náměrů na měřidlech. Může mi prosím tedy někdo vysvětlit, proč byl tento korekční koeficient přidán i k našemu vyúčtování, když jsme nepřekročili limitní hodnoty. Vyúčtování má být spravedlivé pro ty, kteří netopí málo ani moc a pro nás je cena ještě o dost navýšena. Myslíte, že to jsou rozpočítané náklady ostatních domácností a vyúčtování je správné? Na správě nemovitostí nám bylo jen řečeno, že všichni platí hodně, protože je to počítáno poprvé podle nové vyhlášky. Děkuji za jakékoliv vysvětlení.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Josef Hodboď
Datum: 20.07.2018 12:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
Vážená paní,
vyhláška o rozúčtování zavedla postupný přepočet, ale je možné, že rozúčtovatel nepostupoval správně. Nejlepší bude, pokud se obrátíte se svým dotazem na Asociaci rozúčtovatelů tepla, kde je na níže uvedené adrese formulář, kam si Vaši otázku můžete zadat:

http://artav.cz/poradna.php#form

V poradně najdete řadu odpovědí, možná i něco k Vašemu dotazu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama