Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dřevostavba / skládačka/ svépomocí

Autor: Petr Machala
Datum: 14.09.2018 17:29
uživatel: 128423

Zajímal by mě názor či zkušenost s výstavbou ze SIPS panelů.
Zvažujeme https://www.sips.cz/kopie-sip-03 Cena je lákavá.
Jen nevím jak je to náročné, výrobce mi umožnil návštěvu stavby, stavělo to 5 lidí, a pokud je to pravda, tak za týden měli hrubou stavbu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 19.09.2018 06:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100748
reakce na ...
Pane Machalo, osobně mám k SIPu averzi, u dřevostavby stojí u mne na první místě tzv. fošínková konstrukce alias 2by4 letmou montáží nebo panelově, což provádí 99% firem u nás. Díval jsem se na stránky vašeho favorita a víte proč bych se jim vyhnul?:
- nemají živnost na stavění, ale pouze prodej zboží a pronájem
- od firmy, která funguje na mejlu @gmail.com a vloni byla přes půl míče ve ztrátě, bych nezavadil
- a "lákavá cena" - dívám se třeba na bungalov SIP01, což je bungalov o užitné ploše kolem 50m2 - cena hrubé stavby (tj jen panely) se založením na vrutech za 773 tis. Kč s DPH? Za tohohle prcka? Na dům o rozměrech 5,9x8,7m Vám padne odhadem KVH za 60 tis. Kč a OSB za 50 tis. Kč a jestli je ten zbytek "kvalitní práce", tak takhle se vydělávají peníze.

Dřevostavbám zdar.

Pavel Šimek

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.