Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelné ztráty po rekonstrukci

Autor: Radek Frej
Datum: 21.09.2018 20:52
uživatel: 127799

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6
Dobrý den.
Koupil jsem domek a chystám rekonstrukci. Potřebuju znát tepelné ztráty objektu. Mám k dispozici energetický štítek, jehož součástí je i návrh opatření ke snížení TZ.
1: Pokud jsem si to dobře spočítal, po těchto opatřeních ( zateplení stropu 240 mm min. vlny, podlahy 140 mm eps a fasády 150 mm eps ) dosáhne TZ hodnoty cca. 5,6 kw/m2 ? ( celková plocha 70 m / dodaná energie 13) Odvodil jsem to správně?
2: Jaké budou TZ, pokud zateplím podlahu a fasádu 200 mm eps a strop 360 mm minerální vlny. 4 okna , trojskla ( 0,86 ) 7,6 m2, 2 x plastové dveře, celkem 4,9 m2.
Topení podlahové, elektrokotel. V domě je plyn, ten však využívat nechci.
3: Na jak vysokou částku dosáhnu v akci ZU?

Děkuji za odpovědi

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček30.09.2018 18:25
Radek Frej21.09.2018 20:55

Datum: 30.09.2018 18:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jestli tomu dobře rozumím, jedná se malý domek s energeticky vztažnou plochou cca 70 m2, což znamená, že čistá vnitřní plocha vytápěné zóny bude asi kolem 50 m2. Za současného stavu vycházejí TZ kolem 12 kW, jestli je PENB dobře spočítaný.

Co se týká té "horší" varianty zateplení (počítám, že dům bude zateplen řádně, tedy i se sokly pod úroveň zeminy a bez větších tepelných mostů), tak tam mi vycházejí TZ 2,3 kW prostupem + 0,5 kW větráním bez rekuperace při průměrné intenzitě větrání 0,3 1/h, celkové tedy 2,8 kW (i zde počítány s trojskly a novými dveřmi). Nevím, jak jste přišel na 5,6 kW a ještě k tomu na m2. Jednotka kW jsou celkové TZ a né měrné, na m2 se počítá měrná potřeba tepla a ta je v jednotkách kWh/m2 (u vás po započtení nějakých tepelných a solárních zisků bude kolem 30 kWh/m2). U té mírně vylepšené varianty zateplení mi vyšly celkové TZ cca 2,5 kW (2 prostupem + 0,5 větráním). Jedná se o malý domek, takže při celkovém dobrém zateplení dosáhnete malých TZ a můžete dům klidně vytápět elektřinou. Navíc patříte do mírného klimatického pásma.

Autor: Radek Frej
Datum: 21.09.2018 20:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127799
reakce na ...
Leží v oblasti Hodonín.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.