Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Realizace podlah v patře

Autor: Jirka Jirka
Datum: 01.10.2018 10:45
uživatel: 126609

Ahoj ahoj, potřeboval bych prosím poradit. Rekonstruuji starší dům a aktuálně řeším jaký typ podlahy zvolit v patře. Jsou tam trámy ( cca 18x18 je to různé někdy i větší), které jsou od sebe vzdáleny okolo 80 cm. Původně tam byl škvárobeton, který jsme dali pryč a zůstaly jen holé trámy. V jedné místnosti jsou trámy položeny na dvou I ckach 18 tkach, k sobě přivařených. Mezi trámy jsem nabouchal sflaky a nařezal 3 ky desky a vložil mezi trámy, abych získal co nejvíce místa na skladbu podlahy - nekdě je 10 cm a někde i 16 podle místnosti. Je nutné tedy prostor vyrovnat a zároveň nezatížit. Nejprve jsem chtěl beton nebo anhydrid, ale to jsem kvůli váze hned zamítl. Co říkáte na tuto skladbu podlahy

2 x OSB desky 15 mm sešroubované, druhá vrsta otočena o 90 stupnu
mirelon 5 mm
Ekostyren beton pro vyrovnání vyztužený kari sítí
Folie na vatu
Kročejová vata (někde 30 mm a někde 60 mm)
Desky 30 mm
Mezi trámy akustická vata 60 mm
Trámy

Touto skladbou si myslím, že stropní trámy moc nezatížím a zároveň bych mohl dobře odstranit kročejový hluk. Někde bude vrstva ekostyrenu okolo 70 mm a někde hold jen 5 cm s tím, že uberu na kročejovce. Naštěstí tam, kde je možnost malé skladby je chodba a kumbál a koupelna - tj. místnosti, že není třeba takové odhlučnění.

Můj dotaz tedy zní - je možné takto poskládat podlahu ?
A je nutné dávat mezi trámy vatu ? Pomůže to proti hluku, nebo postačí kročejová izolace. Děkuji mnohokrát za vaše názory :-)

Jirka

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček01.10.2018 22:56
Jirka Jirka01.10.2018 22:01
Jiří Kubíček01.10.2018 17:41

Datum: 01.10.2018 17:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, ten minerál mezi trámy je celkem důležitý, o dost vylepší vzduchovou neprůzvučnost, klidně tam můžete dát i 10 cm, jestli se to tam vejde. Co se týká útlumu kročejového hluku, tak minerální kročejovka by měla být pod plovoucí roznášecí vrstvou (tím, že je minerální ještě i vylepší vzduchovou neprůzvučnost), která je oddělena od všech konstrukcí dilatací. To znamená, že buď by musela být plovoucí i ta deska z ekostyren betonu, čímž by byla s OSB deskami součástí plovoucí roznášecí vrstvy, ale s takovým řešením jsem se ještě nesetkal. Nebo, a to je mnohem častější a logičtější varianta, by ten ekostyren beton sloužil k vyrovnání podkladu a minerální kročejovka pro lehkou plovoucí podlahu by přišla až na ekostyren beton pod plovoucí vrstvu ze sešroubovaných a slepených OSB desek, čímž by odpadl ten v tu chvíli zbytečný mirelon. Případné příčky by měly být kotveny k podkladní vrstvě a né k plovoucí roznášecí vrstvě.

Autor: Jirka Jirka
Datum: 01.10.2018 22:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126609
reakce na ...
Dobrý den pane Kubíček, přesně jak píšete tak jsem se rozhodl i já odpoledne. Nedávalo by smysl dát na nerovný povrch vatu a pak až srovnávat. Tudíž na desky dám ekostyren a až poté vatu. Projektant mi ještě doporučil přidat i Hobra desku.

Statik uvedl, že na moji plochu bude při aplikaci klasického betonu strop přetížen u 20 %. Podle mých výpočtů, i když dám dvě vrstvy OSB desek jako roznášecí vrstvy navíc oproti klasickému betonu, bude mnou uvedená skladba o 5 tun celkem lečí (beton okolo 10,5 tuny).

Děkuji :-)

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 01.10.2018 22:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Sice to ničemu neuškodí a není to na závadu, ale přijde mi zbytečné kombinovat minerální kročejovku s hobrou. I hobra se používá jako kročejovka, takže buď dejte hobru nebo minerální kročejovku. Nebo si s tím můžete pohrát a udělat podlahu systémem akufloor, kdy se použije minerální kročejovka, ale na okrajích dáte hobru, což je vlastně dřevovláknitá deska: https://stavba.tzb-info.cz/podlahy/5067-lehka-plovouci-podlaha-akufloor-zaklad-zvukove-pohody-v-interieru .

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.