Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Immergas Zeus 21 Maior + Elektrobock BPT21

Autor: Jan Polák
Datum: 01.10.2018 22:52
uživatel: 128560


Dobrý den,

prosím zdejší odborníky a znalce o pár rad.

Asi deset let spokojeně provozuji kotel Immergas Zeus 21 Maior (v rodinném domku, cca deset radiátorů ). Kotel donedávna spokojeně fungoval bez jakéhokoliv prostorového termostatu, na radiátorech jsou obyčejné ruční ventily a když prostě nebylo dost teplo, tak se člověk sebral, došel ke kotli a o nějaký kousek pootočil "volič teploty topení" (od 1 do 9 - obvykle stačila 2 až 4 ).
Takto se spokojeně fungovalo docela dlouho, než jsem se rozhodl dokoupit prostorový termostat Elektrobock BPT21, následně jsem z patřičné svorky odstranil můstek a zapojil místo něho přijímač termostatu.
Vše zřejmě funguje jak má, jen teď nevím, jaký vliv na chod kotle má nyní ovladač "volič teploty topení". Také jsem byl zvyklý, že oběhové čerpadlo kotle fungovalo neustále, ale teď je nejspíše zapnuté jen v momentě, kdy sepne přijímač od prostorového termostatu - je to správně?
Omlouvám se za zmatené otázky, topenářsví není úplně mým oborem.

díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Mirek Svejda
Datum: 05.10.2018 22:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Pokud PT21 sepne topení, tak kotel topí na teplotu, kterou máte nastavenou tím ovladačem na kotli. Při vypnutí se vypíná i čerpadlo, to je v pořádku. Teplotu nastavujte mírně výš, než na co jste byl zvyklý. Regulátor by měl v podstatě jen občas omezovat teplotu vypnutím kotle.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.