Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jak vypustit bojler kvůli výměně pojist.ventilu?

Autor: Radek Stankovič
Datum: 17.10.2018 09:05
uživatel: 123448

Fotogalerie:

Dobrý den všem ochotným zkušeným,
jak vypustit bojler kvůli výměně pojistného ventilu? Ten trvale propouští odhadem 1l/hod ať hřeje nebo je vypnutý. Zavření přívodu studené vody únik zastaví.
Zkusil jsem pojišťovák protočit, bez efektu. Instalace je cca 10let stará a zmíněný únik trvá cca měsíc - že by vzrostl tlak v potrubí /Praha Vinohrady, na nejvyšším bodě okolí a navíc druhé patro/ ?

Chci ventil vyměnit a očekával jsem, že při uzavřeném vstupu studené a otevřeném kohoutku teplé bude voda přes pootočený pojišťovák vytékat do záchytné nádržky a odpadu.
Nevytéká ... :-(

Díky za nápady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ján Orolín16.02.2019 21:55
Radek Stankovič18.10.2018 13:13
Petr Stoll17.10.2018 18:09

Datum: 16.02.2019 21:55 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100358
reakce na ...
Čo k tomu dodať? Blbo namontovaný prívod vody. Jedine povoliť šróbenie a podložiť súdok, lebo Vám hrozí vytopenie!!!

Autor: Petr Stoll
Datum: 17.10.2018 18:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100221
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6 obrázek č. 7
Dobrý den,
pokud uzavřete studenou vodu a pustíte teplou vodu, tak boiler nevypustíte. Do boileru totiž studená voda natéká v nejnižším bodě, zatímco teplá voda vytéká v bodě nejvyšším (viz.foto).

Pokud nemáte mezi pojistným ventilem a boilerem výtokový kohout, tak je možné boiler vypustit přes pojistný ventil. U novějšího typu to zvládnete podle obrázku.

A když vám to nepůjde přes pojistný ventil, tak povolte mosazné šroubení vedle pojistného ventilu, a připravte si kbelík.)

Autor: Radek Stankovič
Datum: 18.10.2018 13:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123448
reakce na ...
Děkuji za reakci ale asi jste nečetl pozorně můj popis.

Skutečnost, na kterou poukazujete ve druhé větě samozřejmě znám.
A návod z prostředního odstavce jsem už sám aplikoval a neúspěch popsal v příspěvku.

Pomohlo až opatrné povolení šroubení na výstupu teplé vody - teprve pak se tam dostal vzduch a umožnil vypuštění. Přes potrubí s teplou vodou (a otevřený teplý kohoutek!) se tomu nechtělo - asi dlouhý a tvrdohlavý sloupec vody a velký hydrodynamický odpor trubek.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.