Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

podlaha ve vytápěném podkroví

Autor: Daniela Bönischová
Datum: 28.11.2018 12:57
uživatel: 125665


Prosím o názor. Máme roubenku, strop v přízemí je tvořen záklopem z prken z vrchu na trámy. A teď co dát na ta prkna aby se udělala podlaha v patře. Skladba:vinyl,topná folie, PE folie,OSB deska 2x15 do kříže, konstrukce z trámků - mezi kročejovka a ??? Píšete, že pokud je vytápěné přízemí i podkroví,není nutná parozábrana. Ale co dát na ten záklop, aby např.nepropadával mezi prkny co tvoří záklop kousky kčočejovky atak. Dát tam igelit?, papírrový karton? I když to bude vytápěné, např.nad koupelnou bude větší vlhkost, aby to nedělalo neplechu a ta vlhkost něšla přímo do kročejovky. Díky za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 28.11.2018 20:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, konstrukce mezi dvěma vytápěnými a obývanými prostory by se měla řešit hlavně po stránce akustické, tedy z hlediska vzduchové neprůzvučnosti a útlumu kročejového hluku. Nevím, jak až vysokou můžete podlahu v patře udělat, to je chybějící a dost podstatný údaj. V té konstrukci by měla být jednak celoplošná kročejová izolace, nejlépe minerální, ale i též dostatek další minerální izolace pro vyřešení vzduchové neprůzvučnosti. Tento další minerál by musel přijít buď zespoda mezi trámy, ale asi budete chtít mít trámy přiznané (záleží na tom, zda by vám stačily celé přiznané nebo jen část, takže by se mezi trámy udělali podhledy), nebo z horní strany ještě na kročejovku. Konstrukci z trámků žádnou nepotřebujete. Následně by se měla vytvořil plovoucí roznášecí vrstva s dilatací kolem stěn např. z těch dvou vrstev sešroubovaných a slepených OSB desek. Jenže vy píšete, že chcete ještě podlahové topení a k tomu OSB desky nejsou zrovna díky velkému tepelnému odporu dobré, takže by se pak ta plovoucí roznášecí deska musela udělat v případě lehké podlahy třeba z Fermacellu nebo SDK. Topnou fólii přímo pod vinyl si úplně nedokáži představit, ale tím neříkám, že to nejde, dnes existují různé druhy vinylových krytin a je možné, že i fólie, které pod takovou krytinu půjdou použít, nemám s tím ale žádnou zkušenost, pak by roznášecí vrstva z OSB desek nevadila, protože by byla pod topnými fóliemi. Taky budou určitá omezení např. v koupelně a čistě el. vytápění byste si měli rozmyslet v návaznosti na tepelné ztráty vytápěného prostoru, abyste pak nezjistili, že el. vytápění bude nákladově příliš drahé.

Co se týká parozábrany, tak obecně mezi vytápěnými prostoty být nemusí, ale do koupelny ji klidně dát můžete. Jestli budete chtít nechat zespoda trámy celé přiznané, tak bych stejně dal na záklop z prken celoplošně nějakou separační PE fólii, která by stejně zároveň fungovala jako parozábrana.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama