Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Protherm Tiger vadný zásobník nebo spise výměník

Autor: Ondřej Wišniewski
Datum: 04.12.2018 00:24
uživatel: 129135

Dobrý den, mohl by mi někdo prosím poradit. Mám kotel Protherm Tiger 24 KTZ staří cca 12 let. Před dvěma měsíci pri pravidelné kontrole výměna expanzní nádoby (teplé vody). Cena s prací cca 15000,- . Cca měsíc zpět zacal stoupat tlak v otopném systému až na 3,5. Po upuštění vody tlak klesnul na 1,8 a chvíli to dalo pokoj. Nyní tlak stoupá téměř okamžitě. Pomůže pouze uzavření přívodu studené vody. Předpokládám že je díra ve výměníku. A teď můj dotaz: kotel je přístupný pouze z levé strany a částečně cca 40cm zepředu, je šance vyměnit zásobník bez sundání kotle ze zdi. Zásobník jsem našel na netu za cca 10000,- . Technický bych to asi zvládl, jen si nejsem jistý že to vůbec jde a nechci rozebírat kotel na 14 dni. Řešil to tu někdo návod si mám dát pozor.
Prosím rád typu výměn kotel si nechte od cesty teď před Vánoci bych musel vybrat bamku ;)

Předem děkuji za radu

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ján Orolín16.02.2019 21:49
Ondřej jjj08.12.2018 15:05

Datum: 16.02.2019 21:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100358
reakce na ...
Pokiaľ tomu dobre rozumiem, tak cca po dvoch mesiacoch Vám znovu začal stúpať tlak v okruhu vykurovania ??? vymeňte dopúšťací ventilček a potom reklamujte servisákovy ten Váš v podstate nový výmenník, máte predsa nato záruku !!! či nie ???

Autor: Ondřej jjj
Datum: 08.12.2018 15:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Zasobnik se vyndava tak ze se kotel sunda ze zdi a pak se zasobnik vytahne smerem nahoru.. (ja to delam tak ze ho soupnu 5cm nahoru a pak bokem ho vyndam) kdyz je zasobnik v kotli nejen ze se blbe odpojujou trubky ale vysunout ho nahoru je pekelne tezky.. to i kulturista by mel problem:)
Vzhledem ke stari kotle se dle me vymena uz moc nevyplati.. ale pokud mate misto pod kotlem nebo vedle tak proste ho jen odpojte a dejte externi 120l a budete mit klid pac za par let az kotel budete menit jen koupíte levnejsi kotel bez zasobniku jen na ohrev toho noveho zasobniku..

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.