Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Příprava střechy na montáž fotovoltaiky

Autor: Michal Doležel
Datum: 07.01.2019 14:28
uživatel: 122699


Dobrý den,
stavíme dům a výhledově plánujeme také instalaci fotovotaiky na střechu. Má smysl už při montáži střechy umísťovat nějaké montážní prvky pro budoucí fotovoltaické panely?

Jde mi o to, že v této fázi může být výhodné "přípravu pro budoucí FV udělat a do hotové střechy se pak bude méně zasahovat. Na střeše bude krytina z falcovaného plechu a pod ní nadkrokevní tepelná izolace a další skladební prvky.

Díky moc za info...

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Tomáš tom
Datum: 08.01.2019 07:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103641
reakce na ...
Je dobré se domluvit s pokrývači aby krajní falce střechy udělali pevnější (použili více příchytek) a potom například každý třetí nebo druhý falc podle rozteče falců.
Potom je možné konstrukci pro solární panely uchytit na tyto falce pomocí falcových příchytek a celistvost krytiny není potom narušena.
Ta krytina a falce musí být velmi dobře uchycené ke konstrukci střechy aby solární panely ve větru neuletěli i s krytinou.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama