Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vlhkost a vytopení

Autor: meobeo sieuu
Datum: 17.01.2019 09:34
uživatel: 129470


Dobrý den, popíšu svůj problém. K domu je z boku k chodbě jednou boční stranou připojena garáž a za garáží je přes stěnu koupelna. jde o to, že ted je v garáži cca 8 stupnu a v těch největších mrazech je tam nejméně -2 stupně. Vlhkost jsem tam naměřil kolem 60% a vzhledem k tomu, že je v garáži nějaký ten veterán tak to není asi uplně dobře. Sice nic nerezne, ale hadry jsou třeba na omak jakoby lehce vlhké. Stěny jsou suché a stavba jako taková je suchá. Garáž nemá nikde otvory pro přirozenou cirkulaci vzduchu a je jakoby uzavřená. Ve vedlejší chodbě je ted asi 18 stupnu a vlhkost kolem 40% a ve zbytku domu je kolem 23 stupnu a do 45% vlhkosti. Kde se bere ta větší vlhkost v garáži? Je to tím, že tam necirkuluje vzduch a prostě tam stojí a nebo je to tím, že to je nejstudenější mistnost? Dalši dotaz je jak to co nejlépe vytápět? Kamna na propan butan nechci skrz to, že produkují vlhko a garáž navíc nemá komín. Dvěře klasické dvoukřídlé, zdi cihla, střecha rovná. Podařilo by se jen zvýšením teploty na cca 15 stupnu snížít vlhkost? A nebo je treba zajistit přirozenou cirkulaci vzduchu a nebo použít odvlhčovač? Děkuji za rady

Lee!

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 17.01.2019 09:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
https://www.google.cz/search?q=mollier%C5%AFv+diagram+pdf&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=cnwx9lTo_jXoVM%253A%252C_mutWeAGaCzaGM%252C_&usg=AI4_-kRsIwjUrdUxSklzdrWjMtBeXhcWOQ&sa=X&ved=2ahUKEwiO8azjt_TfAhWHjqQKHRv4A9AQ9QEwAnoECAUQBg#imgrc=_

Doporučuji se seznámit s diagramem i-x pro vlhký vzduch. V té garáži není "moc vody" spíše naopak. Stejná absolutní vlhkost tedy obsah vody se jeví relativně jinak při různých teplotách.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama