Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Kontroly a čištění spalinových cest

Autor: Pavel fff
Datum: 13.02.2019 13:31
uživatel: 127526

Dobrý den,
mám pro kominíka provádět čištění a kontroly spalinových cest společně se servisem plynových spotřebičů. Nejsem vyučen kominíkem a tudíž nemám živnostenský list v oboru kominictví. Otázka zní: Mohu provádět kontrolu a čištění spalinových cest, když budu provádět pro kominíka a fakturovat mu. Konečnému zákazníkovi bude fakturovat on. A budu také pod jeho dohledem. Odpovědného zástupce mi dělat nemůže protože už má plno :-) . Díky za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Karel Černý15.02.2019 07:33
Pavel fff15.02.2019 06:51
Karel Černý15.02.2019 06:48
Pavel fff15.02.2019 06:36
Karel Černý14.02.2019 19:43

Datum: 14.02.2019 19:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116460
reakce na ...
Chce se mi zvracet. Píšete, že chcete čistit plynové kotle a provádět roční kontrolu spalinových cest.
1. Pro čištění kotle potřebujete ,mít složené zkoušky u TIČR a minimálně zkoušku montéra plynu do výkonu 50kW
2. elektrikářské zkoušky vyhl.50 par.6
3. vyškolený výrobci kotlů

U kominíka musíte mít znalost kominické normy a hasičské vyhlášky.

Celkově profesní zkušenosti a praxi.

Jste jednou nohou v kriminále, a to nemluvím o neoprávněném podnikání. Všechno to jsou vázané živnosti.

Datum: 15.02.2019 06:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
děkuji za reakci na něco na co jsem se neptal. Příště si aspoň pořádně přečtěte dotaz než budete reagovat.
Ad. 1 - na to jsem se neptal zkoušky TIČR mám již několik let M+R
Ad. 2- par. 6 vyhlášky 50 mám taky
Ad. 3 - školení výrobců kotlů, které servisuji mám samozřejmě taky

Jedná se mi pouze o toho kominíka a myslím že znalost kominických norem mám i vyhl. Jen nejsem vyučen v oboru kominík.

S tím, že jsou to vázané živnosti vás musím opravit. Jedná se o živnosti řemeslné nikoliv vázané. Měl by jste si doplnit mezeru ve vzdělání.

Autor: Karel Černý
Datum: 15.02.2019 06:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, ano máte samozřejmě pravdu. Jedná se o remeslnou živnost, nikoliv vázanou. To ovšem nic nemění na tom, že jste chcete podnikat v oboru mimo rozsah svého oprávnění, bez živnostenského oprávnění. Prostě jste "falešný" kominík.

Datum: 15.02.2019 06:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Právě proto se ptám abych neudělal nějakou blbost. Radši to odmítnu ať se nedostanu do problémů. Díky

Autor: Karel Černý
Datum: 15.02.2019 07:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já bych do toho rozhodně nešel. Navíc v okamžiku, kdy se to dozví konkurence, tak vás udá na Živnostenský úřad. Budete mít víc starostí než chcete.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama