Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Solární kolektory a ohřev bazénu

Autor: Pavel Procházka
Datum: 19.02.2019 22:13
uživatel: 127279


Chtěl bych stávající solární sestavu na ohřev vody využít i k ohřevu bazénu.Vzdálenost mezi řídící jednotkou kolektoru a strojovnou bazénu je 17m a i s připojením 20m.Vedlo by to v zemi vodorovně.Pojede to,není to daleko? Děkuji za radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Josef Hodboď
Datum: 26.03.2019 19:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
Neuvádíte, jaká je konstrukce přípravy teplé vody.
V podstatě by šlo vložit přepínací trojcestný ventil před a T fitinek za akumulační zásobník s výměníkem a do vytvořené větve vložit bazénový výměník. Bazénový výměník bude blízko, takže tam problém vzdálenosti není. Navrhnout se musí potrubní okruh s bazénovou vodou s oběhovým čerpadlem napojený na bazénový výměník a bazén. Tepelně se to potrubí izolovat dá.
Vést teplonosnou látku z kolektorů místo jen k zásobníku až k bazénu (dvakrát 20 metrů) a nechat ji ohřívat bazén by přineslo mnoho technických problémů.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.