Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

jak na sanační omítku

Autor: Jan Worel
Datum: 27.02.2019 14:56
uživatel: 129881

Dobrý den, nevím jestli se tady již neřešilo, ale mám dilema. Mám cca 100 let starý nepodsklepený dům bez izolace a z důvodu vzlínající vlhkosti jsem v létě provedl chemickou injektáž zdiva (síla zdi cca 60 cm), poté jsem cca metr nad kamenný sokl dal sanační omítku a teď řeším co s fasádou celkově. Původně jsem chtěl celou fasádu udělat perlinkou a lepidlem, z důvodu trhlinek na fasádě ale názor některých "odborníků", že na sanační omítky by lepidlo nemělo přijít z důvodu zavření zdí, i když jinej kolega mi říkal že perlinku lze a na sanovanou část dát difusně otevřené lepidlo. Nakonec mi poradili, že ideální je silikátová jednovrstvá omítka na sanovanou část a potom silikátový nátěr (novalith nebo weber) ... a teď babo raď..... díky za odpověď

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 05.03.2019 09:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Dobrý den.
Je to o tom kolik tam té vlhkosti je nyní a kolik se jí tam přes injektáž dostává. Co kdyby se nějaká difuzně otevřená skladba vyzkoušela na kousku fasády, pokud by jste tedy tomu chtěl dát nějaký ten rok času. Jinak myslím perlinka bez problému, a podle stupně vlhkosti snad i otevřené lepidlo a silikátová nebo silikonová omítka.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.