Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zateplení vně i zevnitř budovy

Autor: Oskar Bartoš
Datum: 13.03.2019 21:11
uživatel: 129982


Dobrý den, rád bych se zeptal jestli by někdo neporadil (nebo nemá zkušenost) se zateplením domu částečně vně a zbytek zevnitř. Chceme zateplit starší dům ale soused má přímo nalepenou budovu která není nijak vytápěná či izolovaná. Předem děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 13.03.2019 23:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, v místech, kde nebude na sebe napojena izolace a část domu bude zateplena s vnější strany a část z vnitřní se budete muset smířit s tím, že vám tam zůstane nějaký ten liniový tepelný most v rohu místnosti. Sice existují takové zateplovací vnitřní klíny do rohů, které tyto mosty omezují, ale málo kdo to používá. Je ale pořád lepší to zateplit alespoň takto, než třeba nějakou stěnu vůbec. V vnějšího zateplení se prakticky z hlediska možné kondenzace uvnitř konstrukce nemáte čeho obávat a můžete použít téměř jakýkoli izolant (předpokládám, že se jedná o nějaký starší zděný dům), u vnitřního zateplení je ale potřeba volit materiál vhodný k vnitřnímu zateplení, tedy buď něco porézního, jako třeba ytong multipor WI nebo něco, co nepropustí žádnou vlhkost, třeba PIR desky obalené z bou stran ALU fólií. Běžné izolanty jako EPS nebo minerál (ale s parozábranou před minerálem) bych moc nedoporučoval. Ještě je potřeba si dát na jednu věc pozor, a to je případná vzlínající vlhkost. Na vlhké zdivo kontaktně nepatří žádná izolace, nejlepší by bylo, kdyby měl dům vodorovnou hydroizolaci zdiva. Ještě bych doplnil, že by bylo dobré zateplit i sokl domu, abyste neměl další liniové tepelné mosty u podlahy domu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.