Cim zateplit betonove steny hrubky 45cm.

Rubriky:

Reklama
LL Lubo Lubo @lubo.lubo088 před 5 roky30.03.2019 21:26:00
Cim zateplit betonove steny hrubky 45cm.

Ani po precitani mnozstva komentarov ohladom zateplovania som nezistil cim by som mal zateplit svoj dom. (polystyren alebo vata)
Prikladam nakres kde je vsetko rozpisane.

Vrchne podlazie je murovane dierovanymi tehlami.
Spodne podlazie je cele betonove.
Su to dva byty. Vlhkost v spodnom byte (v zime) je 40-45% aj ked mam sneh a lad pod oknami niekolko tyzdnov.
Pocas oteplovania vlhkost stupa a bezne v lete je takych 60-70% aj ked je vonku sucho a neprsi cely mesiac. Vetram pravidelne kazdy den ci je leto alebo zima.

O vrchne podlazie starosti nemam. Tam by som dal polystyren. Zatial som rozhodnuty pre 10cm.
Ale co spodne podlazie ? Polovica je pod urovnou terenu.
Uz 3 roky mam cast pod zemou zateplenu polystyrenom. Kamarat hovoril ze som steny zadusil polystyrenom a vlhkost zo zakladov bude prenikat do izby a nie von. Mozno ma pravdu, ale ved bezne sa takato cast pod zemou izoluje lepenkou takze sa stena zadusi este viac. Mozno by bola lepsia vata ktora je prievzdusna ale pri navlhnuti straca izolacne vlastnosti.

Cela fasada nemusi byt z jedneho materialu. Na vrchne podlazie moze ist polystyren a na spodne vata. S tymto potrebujem poradit aby som to nemusel po rokoch strhavat dole.
Obvodove steny na celom dome su velmi chladne v porovnani s prieckami.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.