Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Topna rohoz Veria Aquamat

Autor: Tomas Mach
Datum: 31.03.2019 22:57
uživatel: 130086


Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o radu ohladne podlahovej topnej rohoze Veria Aquamat : http://www.veria.dk/media/186181/fact_sheet_veria_aquamat_cz.pdf

Rekonstruujem v zahranici dom z roku 1970. Dom ma 4 podlazia, bez pivnice, tepelny vymennik je v prizemi, teplu vodu na vytapanie a ohrev pitnej vody dodava teplaren (cca 70C na vstupe).

V kupelni na 3. poschodi by som rad dal na zem dlazbu, ale bez pocitu chladu. Pre ohrev podlahy uvazujem nad horeuvedenou rohozou Veria Aquamat, skratenou na pokrytie 2m2 (originalna dlzka je 3m2).

Problem vidim v type sucansnej otopnej sustavy, ktora je jednotrubkova (radiatory zapojene zasebou do serie). Da sa rohoz typu Aquamat napojit na tento system paralelne? Na co si treba dat pozor?

Pripadne ake existuju alternativy?
Dakujem!
Tomas Mach

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Josef Hodboď
Datum: 03.08.2019 08:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
Celkem vzato není divné, že zde dosud není žádná diskuze. Zasahovat do jednotrubkové otopné soustavy není bez výpočtu a případného přenastavení regulačních prvků bezpečné a může vést k provozním problémům - přetápění a nedotápění. Velkým expertem na jednotrubku je

Pokud váš úmysl provést změnu trvá, zkuste se na nej obrátit, třeba se nějak za příznivé peníze dohodnete.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama