Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Skladba podlahy v koupelně

Autor: Tomas Vambera
Datum: 12.04.2019 13:06
uživatel: 129926


Dobrý den,
Měl bych dotaz na skladbu podlahy v koupelně v 2.patře RD.
Už jsem toho načetl a vyslechl x názoru tak už mám představu-realnou?
Stropy jsou dřevěné trámy a na nich prkna.
Skladba: OSB (vyrovnání a zabránění proteceni vody z betonu na strop pod námi) 2cm
beton 5cm (deska)
Styrodur na lepidle (tepelná izolace) 3cm
Teplovodní topení s nízkým spec. Potěrem 3cm
Vinyl 1 cm
Celková skladba 14 cm - víš jít nemůžu
Je nutný styrodur? Kam aplikovat hydroizolaci? Jiná skladba?
Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomas Vambera15.04.2019 21:15
Jiří Kubíček15.04.2019 20:57
Tomas Vambera15.04.2019 20:48
Jiří Kubíček13.04.2019 00:24

Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 13.04.2019 00:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, k čemu je ten beton mezi OSB a tepelnou izolací ? Ta konstrukce, která je mezi dvěma vytápěnými prostory, by měla být řešena z akustického hlediska, tedy měl byste řešit vzduchovou neprůzvučnost a útlum kročejového hluku. Vzduchovou neprůzvučnost nejlépe vyřešíte tím, když bude nějaký minerál mezi trámy pod prkny. Dále bych aplikoval na podkladní vrstvu z prken nebo OSB desek kročejovou izolaci, což není extrudovaný polystyren, ale buď můžete použít minerální kročejovou izolaci, která vylepší i vzduchovou neprůzvučnost nebo kročejový elastifikovaný polystyren. Pak by měla následovat separační fólie, dilatace kolem stěn a plovoucí roznášecí deska, třeba z cementového potěru. Problém je ale v tomto řešení ten, že nemáte jak uchytit trubky k izolaci, protože do kročejovky to nejde, takže buď byste musel do roznášecí vrstvy dát karisíť a přichytit trubky k ní, nebo můžete použít systémovou desku s integrovanou kročejovou izolací a separační fólií, případně slabší kročejovku a na to systémovou desku, případně slabší kročejovku, EPS nebo XPS, separační fólii a trubky přichycené přes separční fólii do izolace, záleží na silách jednotlivých materiálů a jak vám to celé bude vycházet do těch 14 cm. Osobně bych to viděl tak, že na OSB desku by přišla 2 cm silní hobra jako kročejovka, na to 4 - 5 cm EPS nebo XPS, následovala by separační fólie, trubky přichycené přes fólii do izolace a 4 - 5 cm silná plovoucí roznášecí deska z cementového potěru nebo anhydritu.

Autor: Tomas Vambera
Datum: 15.04.2019 20:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129926
reakce na ...
Dobrý den,
ten beton tam bude, aby vytvořil jednu pevnou podlahu-3 ze 4 okrajů budou ležet na zdi obvodové. OSB asi vynechám a raději bych udělal jednu pevnou podlahu aby se nestalo že podlaha bude praskat- i potěr nad PT. Přeci jen je to již cca 100 let starý dům a dřebo pracuje stále-ikdyž trámy vypadají novejší, pevnější ,ale stále je to dřevo...
Jinak anhydrid jsem četl že do koupelny se nehodí- natahuje vlhkost..
Děkuji

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 15.04.2019 20:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, anhydrid nic nenatahuje, jen nesmí delší dobu ležet ve vodě, normálně ho v koupelně mít můžete, ničemu to nevadí. Máme doma anhydrid v koupelně dlouhodobě, stejně i pár známých a o žádných problémech nevím.

Autor: Tomas Vambera
Datum: 15.04.2019 21:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129926
reakce na ...
No já nechci dlažbu , chtěl bych vinyl. Tak nevím jestl by to opravdu nevadilo.
A kvůli hluku bych asi problém nevidel- to bych mohl dát vatu mezi trámy.
Raději bych udělal jednu pevnou vrstvu toho betonu a pak by měl být i teoreticky díky nižší výšce nad PT lepší přenos do podlahy- napojeno na plynový kotel který pojede neustále.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama