Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zateplování EPS na OSB bez LEPENÍ ?

Autor: Karel Vávra
Datum: 19.06.2019 18:38
uživatel: 121426


Zdravím Vás. Už tu v dřevostavbách mám jedno téma - Zateplení roubenky. Etapě jejího zateplení ale právě nyní předchází úprava-rozšíření pergoly a realizace malé přilehlé přístavby (cca 20m2) ze sloupkové konstrukce - klasicky z hranolů, osb, vyplněným minerální izolací.

Na vnější opláštění z OSB desek začali řemeslníci instalovat EPS (10cm) jen za pomoci vrutů a 5cm talířků. Když jsem to večer viděl, nemohl jsem uvěřit vlastním očím.

Po telefonátu s "mistrem" se mi dostalo odpovědi, že do 5m výšky je to u OSB naporsto běžný postup! Plus nějaké nejasné kecy, že na OSB se špatně cokoliv lepí, tak právě proto.

Strávil jsem tedy několik hodin hledáním na internetu a vyvoláváním po známých, kteří už něco polystyrenu nalepili, co si o tom myslí. Ani internet, ani oni však nic takového v životě neslyšeli.Ani jediná zmínka, nikde. Nedokázal jsem prostě nic najít. Zato penetrací, adhenzních mostů, i lepidel na OSB přhršel. Takže další konfrontace po telefonu, s již pádnějšími argumenty, skončila tak, že když to tedy chci, tak to tedy sundají a milostivě nalepí. Že prej ale postavil takle čtyři dřevostavby a EPS jen šrouboval ....

Jiné postupy však chlapi dodržují, byla radost se doteďka na to dívat .. ale tímhle tedy má mistr pěkný vroubek.

Co si myslíte vy? Nebo opravdu lze polystyren jen šroubovat? Nemá to týpek nějaké pomotané, že lepení je primární při jakékoliv výšce a podkladu a kotvení až sekundární záležitost, a při výšce od 15m doporučená?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 20.06.2019 00:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, neznám přesně pravidla ETICS pro dřevostavby z OSB desek, ale podle mého názoru by se mělo lepit vždy a ta výška spíše souvisí s použitím hmoždinek než lepením, ale osobně bych lepil i použil vruty s talířky. Na OSB desky lze jednoduše lepit jen pomocí PUR pěny bez nutnosti jakékoli penetrace nebo adhézního můstku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama