Cihla + minerální vata - jak najlepšie realizovať

Rubriky:

Reklama
JK Jakub Kurajda @jakub.kurajda před 4 roky15.08.2019 15:27:00
Cihla + minerální vata - jak najlepšie realizovať

Dobrý děň,
mám snáď konkrétný dotaz. Rozhodli sme ako obvodové zdivo použiť cihlu (cca 300mm) a izoláciu minerálú kamennú vatu. Čiže difúzne otvorenú konštrukciu. Prosím o elimináciu názorov vyvracajúcich toto rozhodnutie. To už som absoloval a každý zdejší diskutér vie čo tým myslím :).

A teraz prosím o radu. Máte niekdo z týmto zložením praktické skúsenosti a ste ochotný mi napísať aké konkrétné materiály/firmy ste použili na realizáciu. Prípadne odpovedať priamo na tieto dotazy:

- akú ste použili omietku na minerální vatu? Firma/typ?
- kolko mm vaty ste použili a prečo
- koľko stálo zateplenie minerálnou vatou vč práce?
- je problém z nasákavosťou vaty pri realizácií alebo hydrofobizace zabrání tomuto problému?
- koľko pretopíte peňazí ročne v takomto systéme a s akým druhom topenia?
- existuje ešte dalšia možnosť difúzne otvorenej konštrukie cenovo hned po polystyréne resp. srovnatelná s minerálnou vatou? U polystyrenú sa hovorí o cene 1000,-/m2.

Ďakujem velmi pekne.
Jakub

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.