Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Kde nechat zpracovat staré seno

Autor: Ludmila Roztočilová
Datum: 10.09.2019 12:21
uživatel: 130820


Dobrý den,
hledáme možnost jak se zbavit starého sena na půdě chalupy (nad chlívem). Seno staré x let, ale suché. Dočetla jsem se, že z nich jde vyrobit peletky (na topení), nicméně nikde se mi nedaří najít nikoho, kdo by nám zapůjčit peletovací stroj a nebo nám to seno rovnou zpracoval. Protože jde o jednorázovou záležitost, nechceme kupovat celý drahý stroj a příslušenství (plus z diskuzí chápu, že to asi není taková sranda) Umíte poradit?
Sena je cca 45 m3, Praha-západ.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 10.09.2019 12:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
To zpeletování není žádná jednoduchá záležitost. Zemědělské podniky, které si sami vyráběly granule, což je v podstatě to samé, již většinou zanikly. Firmy zpracovávající dřevo a mající vlastní výrobnu pelet, tak používají úplně jinou technologii. Nabídněte to seno, pokud není plesnivé, někomu za odvoz ke zkrmení. Jinak jej budete muset spálit, což se nemá a nebo zkompostovat. Možná by jste uspěli u nějaké bioplynky. Nečekejte však nějaký vývar. Pokud máte kamna, nebo kotel na pelety, tak tam topte s tím, co je do toho kotle určené.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama