Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Nibe ERS 10-400 a Nilan comfort 308(200)TOP zkušenosti

Autor: Pavel Jindra
Datum: 20.09.2019 00:11
uživatel: 127129

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s těmito rekuperačními jednotkami? Popřípadě u Nibeho i informace jakým způsobem se připojují tlačítka Boost a jestli jako uživatel mohu nastavovat výkony ventilátorů na jednotlivé výkonové stupně a dobu uživatelské volby. Nic jsem k tomu na internetu nenašel.
( Nilan comfort 308 TOP je shodný s modelem Nilan comfort 200 TOP)
Dostal jsem se s nimi na podobnou cenu a tak mám dilema. Ještě mi do toho hraje třetí jednotka Elektrodesign EHR 280 akor, která je o 10 tisíc levnější, ale člověk si tam více nastaví sám. Ale zase nechci koupit slepě to nejlevnější na trhu.

Děkuji za případné zkušenosti.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 22.09.2019 18:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127850
reakce na ...
Dobrý den,
zkoušel jste se podívat na Atra Duplex 380 s regulací RD5?
Rozhodně menší hlučnost než Nilan, připojení tlačítek a čidel vlhkosti nebo CO. Široká možnost nastavení funkce jednotlivých tlačítek (začátek sepnutí, zpoždění sepnutí, čas doběhu, výkon ventilátoru, atd...).
Elektrodesign je podle mých zkušeností za ty peníze nic moc, hlavně pokud chcete spínat funkci boost, tak je to dost omezen, jednotka nemá pro tento případ vlastní řešení a musíte k ovladači, který musíte přikoupit zapojit multifunkční zátěžové relé, aby jste mohl funkci boost spínat.
S Nibe a Nilan nemám přímou zkušenost, ale třeba se vám zde ještě někdo vyjádří.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama