Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tah komína.

Autor: Radek Máj
Datum: 23.09.2019 13:03
uživatel: 130901


Dobrý den.V jednom starém komínu 45x45cm jsou dvě vložky:1 na plynový kotel z přízemí.2. na krbová kamna s výměníkem v 1 patře (nerez).Dokud topil plynový starý kotel přes neizolovanou hliníkovou vložku,topila celkem slušně i krbová kamna.Plyn.kotel se odstavil krbovky snížily tah,obalil jsem ze 70 procent od vrchu vložku vatou pro menší ochlazování spalin a výsledek nic moc. Jak toto vylepšit? nerez vložka z krbovek nemá svislé zaslepení(práce odb.firmy)vyústění vložky je pár cm nad zaslepený komín,který je v zástavbě a poměrně nízko.Některý dny v zimě nelze zatopit vůbec,není tah.Děkuji za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 23.09.2019 13:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Ten komín byl zlegalizován revizí komínu? Nejsem kominík, ale pokud není zaručena těsnost obou bych se toho bál. Neuvádíte u toho používaného průduchu účinnou výšku a průměr a ani účinnost těch kamen. Jinak by po porade s kominíkem mohl izolaci zajistit zásyp keramzitem. To je jen nápad. Je potřeba poradit se s kominíkem s velkým "K".

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama