Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nízká teplota TUV

Autor: Jméno Příjmení
Datum: 14.11.2019 11:00
uživatel: 118530

Zdravím vespolek, rád bych se zeptal, jak je tomu s teplotou TUV.
Našel jsem dva zdroje: MPO ČR č. 152/2001 Sb. připouští teplotu 45 až 60 °C a ČSN 06 0320 vyžaduje teplotu 50 - 55 °C do 30s na výtoku

V naší novostavbě jsem naměřil na výstupu z baterie za 30s cca 48 °C, za minutu 50 °C a za dvě minuty 52,3 °C. Měřeno při naplno otevřené baterii, samozřejmě pouze teplá voda. Požadované před baterií by dle mně zásadní rozdíly nepřineslo a bylo by pro mne samozřejmě komplikovanější, takže jsem to nedělal.

Obecně - jsou tyto naměřené hodnoty na reklamaci nebo ne?

Díky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 14.11.2019 11:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Obávám se, že to na reklamaci není. Mohu posloužit údaji z Dánska, kde je 70% všech domů a to i rodinných zásobované centrálně a na patu domu (domovní stanice) jim jde voda od 45 do 55°C (podle období) a to včetně TUV. Pokud ve vašem domě jsou nějaké delší náběhové časy, tak to souvisí s rozvodem, který může být dlouhý, velkého průměru, nedobře zaizolovaný. Pak je to i otázka koncepce celkové a cirkulace. U nás se cirkulace na noc vypínala pro velikou "ztrátovou žravost". Museli souhlasit všichni a nebo platit mnohem více. Rozhodli se pro omezení. To v jisté míře platí i u Vás, vyšší teploty, vyšší ztráty.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama