Přechod na automaticky kotel TP

Reklama
RP Robert Pabel @robert.pabel před 4 roky15.11.2019 19:32:00
Přechod na automaticky kotel TP

Dobrý den, rád bych se zeptal moudrých zde na webu. Mám starší rd, 2 patra, cca 120 m2, není zateplen ale má hrubé zdi, dvojitá stará okna, loni topeno plynem. Výkon starého plynového kotle je ( potažmo byl ) 14kw. Topeno bylo přes garáž s ohromnýma ztrátama, ale zimou jsme netrpěli. Spotřebováno bylo 29Mwh, cena 41000. Kotel již nejde použit a rád bych využil možnosti výměny starého litinového kotle který mám ve sklepě ( loni jsem v něm netopil, letos budu muset) za jiný automatický. Můj dotaz zní, jaký výkon zvolit. Ze sklepa samotiz funguje bravurně, a narozdíl od kotelny ve které je stávající starý kotel eliminuju tepelnou ztrátu. Rozuměj ze plynový kotel je v kotelně mimo budovu, z kotelny vedou trubky topení přes garáž. Automat by byl ve sklepě, místo starého litinoveho. Litinový nemá štítek, nevím tedy jaký má výkon

Děkuji z rady :)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.