Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Elektrokotel vs Kondenzační kotel

Autor: Jiří Slabyhoudek
Datum: 30.11.2019 14:24
uživatel: 131358


Zdravím,
řešíme jakou zvolit technologii pro ohřev TUV. Topení máme plánováno podlahové elektrické(pomocí odporových kabelů). Takže se bude jednat opravdu jen o ohřev TUV pro sprchování/umývání/uklízení. S tím že: 4 osoby v domácnosti, vana není, pouze sprchový kout. Myčka na nádobí je, ale i tak se sem tam něco umyje v ruce... Přívod plynu máme i ho používáme/budeme nadále používat v druhé části objektu. Jde mi o to, zda se vyplatí, vzhledem k ceně plynu vs elektřina, investovat do kondenzačního kotle se zásobníkem, nebo vzít elektrokotel se zásobníkem? Popřípadě z vaších zkušeností jak velký zásobník zvolit?

Snažil jsem se to někde najít, ale vždy se řešilo, že voda byla určena i pro výtápění, takže to pro tento případ nebylo vhodné použít jako porovnání:/
Díky moc za pomoc.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček30.11.2019 17:32
Pavel Wolf30.11.2019 14:53

Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 30.11.2019 17:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jak už bylo naznačeno, bylo by potřeba uvést tepelné ztráty objektu, ale asi budou malé, když si dovolíte dům vytápět jen čistě elektrickou podlahovkou, a asi budete mít podlahy i dobře zateplené. Jestli vás tedy netrápí výdaje za vytápění elektřinou a řešíte jen ohřev TV, tak pro 4 osoby v domácnosti a přibližnou normovou spotřebu cca celkem 200 litrů TV na den vycházejí celkové náklady na ohřev TV za rok cca 10.000,-Kč při ohřevu pouze elektřinou (samozřejmě při sazbě EE pro vytápění elektřinou). Je na vás, zda je to pro vás akceptovatelné, jestli to chcete levnější, můžete využit ten plyn v domě a ohřívat TV přímo ohřívaným plynovým zásobníkem, budete pak na výdajích kolem 5.500,-Kč, nebo můžete vodu celoročně ohřívat třeba pomocí děleného ohřívače: https://www.elkap.shop/delene-ohrivace-tuv-set-swh-35era-swh-200ira , dostanete se na výdaje cca 3-4.000,-Kč ročně.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 30.11.2019 14:53 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Ptáte se na ohřev TUV. Než se pokusím odpovědět, můžete napsat jaké bude mít TZ dům.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama