Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Napojení krbu na Schiedel Absolut

Autor: Robert Tomis
Datum: 31.12.2019 12:43
uživatel: 131471

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den, nevím jak napojit krbovou vložku na komín Schiedel Absolut. Projektant to má v projektu nějak divně zakreslené. Má tam být komín Schiedel Absolut s větrací šachtou, které musí umožňovat nasávání z nadstřešního prostoru, tak je psáno v projektu viz. obr. 2. Krbová vložka ma CPV a komín Absolut přisávání vzduchu s hora komínu. Takže dle mého slouží ta větrací šachta jako přívod vzduchu do krbu (CPV). Jenže jak podle výkresu napojit CPV z vložky na ten komín, když větrací šachta je až za kouřovodem. Zvažoval jsem zhotovit CPV v podlaze s ústím na fasádě nebo podle rady od Schiedlu tam mám dát Komín Advanced místo Absolut. Další problém je vymetání komína kdy budou dvířka za zdí a musel by se udělat prostup přes zeď. Taky jsem zvažoval komín přesunout za vložku a mezi vložkou a komínem by byla zeď, a to by bylo asi nejlepší řešení jelikož chci mít teplovzdušný krb s rozvodem teplého vzduchu a obestavbu ze Skamotec 225 desek a ten komín vedle vložky není zrovna ideálně umístěný. Jak by jste to vyřešili vy s tím napojením komínu a nebo kam ho umístit. Díky za rady

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Robert Tomis26.01.2020 10:41
Robert Tomis31.12.2019 22:52
Maroš Plško31.12.2019 21:28
Robert Tomis31.12.2019 20:46
Maroš Plško31.12.2019 20:27

Datum: 26.01.2020 10:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Vrátím se ještě k myšlence jiného komínu než Absolut. Našel jsem na stránkách Schiedelu tuhle tvárnici pro komín Uni plus s ventilační šachtou http://kominy-schiedel.cz/komtvarnice-schiedel-uni-plus-1216-l Komín by se stavěl bez paty a ta spodní tvárnice by se uvnitř vybetonovala až po vrch. Spodem té spodní tvárnice by vedla železná trubka až do ventilačního otvoru pro přívod externího vzduchu pro vložku. Na vybetonovanou tvárnici by se posadila kondenzační jímka http://kominy-schiedel.cz/podstavec-kondenzat-schiedel-uni-plus-16#gb_imageset[big]/1/ a dál by se už pokračovalo klasickým způsobem stavby. Otvor kolem odtoku kondenzátu by zalepil lepidlem. No myšlenka to byla dobrá, ale neproveditelná, jelikož jsem se dočetl proč je vlastně nutné to zadní odvětrání. Je to kvůli vlhkosti tepelné izolace. Takže vlastně stavebník nemá jinou možnost dát do NED jinou variantu než Absolut. Jinak pokud je v komíně tepelná izolace (vata) musí být zadní odvětrání což je špatně pro NED a PD. Takže Absolut je asi jediná volba. Dostal jsem nabídku za 30300 kč bez DPH což je celkem hodně.

Autor: Maroš Plško
Datum: 31.12.2019 20:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131561
reakce na ...
Projektant to zle neurobil.
Pata je v spodnej casti duta, preto dokazete vytvorit otvor ako v pate, tak sachte, ktora sa k pate doraba.
Cize vzduch dopojit viete.
Predpokladam, podla výkresu, ze budete mat rekuperaciu. Pre zachovanie ucinnosti rekuperacie zmenu kominoveho systemu dorazne neodporucam.

Datum: 31.12.2019 20:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za odpověď. Ne, rekuperaci nemám. Ta změna komína vyšla od člověka z Schiedlu a to po té co se mě zeptal jestli se bude v omě dělat Blower door test a ten se dělat nebude tak proto ta změna. A taky proto, že nechápal proč mi tam cpe zbytečně tak drahý komín. Jesně chápu, že Advanced má spodní odvětrání a vysávalo by mi to teplo z domu, ale říkal něco o tom, že to jde napojit jako ten Absolut

Autor: Maroš Plško
Datum: 31.12.2019 21:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131561
reakce na ...
Uni Advanced pata dole nie je napojitelna ako pri Absolute.
Teda nie je ju mozne napojit privod vzduchu ako uvazoval projektant.

Datum: 31.12.2019 22:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já právě nevěděl jak se napojuje absolut. Nikde jsem totiž nenašel nějaký návod, video, vůbec nic. A to, že to jde napojit ve spod paty je v tom případě super a řeší to všechny problémy.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama