Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Krb s teplovodním výměníkem + rozvod tepleho vzduchu

Autor: Jiří Burianek
Datum: 09.01.2020 11:47
uživatel: 131636

Zdravím začínám rekonstruovat a řeším vytápění. Chtěl bych topit krbem do podlahovky ale zároveň se vyhnout přetopení obýváku a spojit to s rozvodem teplého vzduchu . S tím že by se použil normální krb s teplovodní vložkou který bych následně obestavěl a udělal vedení vzduchu . Otázkou je jak a zda by tohle řešení fungovalo . Třeba už někdo zkoušel řešit

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Burianek09.01.2020 15:30
Mirek Svejda09.01.2020 14:28

Datum: 09.01.2020 14:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Záleží na tom, jaké máte TZ domu a z toho plynoucí doba, po kterou musíte topit. K tomu je další otázka, zda opravdu víte co znamená topení dřevem a kolik Vás ta sranda bude stát. Chcete zkombinovat vysokoteplotní zdroj a nízkoteplotní PT. To znamená, že prakticky musíte použít i dostatečně velkou AN. Celé toto soustrojí bude cenově srovnatelné jako TČ s plným komfortem. Já mám kombinaci AN+krbová kamna, ale primární zdroj je elektřina. Krb jsem chtěl a pravidelně topím, protože se mi to líbí a mám dřevo. Ze strachu z přehřívání jsem udělal ventilační průchody do sousedních místností. Momentálně se je chystám zazdít, protože je to zbytečné. Mám krbová kamna Romotop Lugo a s přehříváním nemám problémy.

Autor: Jiří Burianek
Datum: 09.01.2020 15:30 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131636
reakce na ...
AN mám zadarmo cca 700l, co se týče dřeva tak to také není problém proto zvažuji tuto možnost a co se týče nepořádku rodiče topí krbem a také není problém krb se vysává a když se jde pro dřevo ven tak se pak jen zamete chodba . Nevýhoda u nich je ta že než se vytopí místnosti v obýváku je 35 a to mají 3kw do prostoru a 7 do vody nebo tak nějak . V mém případě stále zvažuji tu podlahovou (rád bych) nebo jen radiátory TZ zatím neznám ( projekt pro rekonstrukci se zatím kreslí a na baráku se vybourava a zbyde jen střecha a obvodové zdivo . Krb by ale byl v obýváku v novém přístavku

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama