Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Posouzení rozvodů rekuperace , výběr jednotky

Autor: Tomas Weigl
Datum: 12.01.2020 14:18
uživatel: 131665

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den,

nejsem odborník a jsem si vědom možných nedostatků, které by zřejmě nenastali, kdybych zvolil řešení pomocí odborné firmy.
Přesto prosím o Vaše postřehy a názory na mnou provedené rozvody.

Na stavbě jsem před zaklopením SDK podhledů, takže lze ještě něco pozměnit.

Díky T

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 15.01.2020 10:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
Dobrý den,
ověřit průměry trubek atp. vyžaduje výpočet. Z informací, které jsem nasbíral na seminářích, diskuzích atp. bych doporučil výpočet nechat odborně provést s ohledem na potřebné množství vzduchu tak, aby regulace na vyústkách pokud možno nebyla vůbec nutná. Čím více ty vyústky seškrtíte, tím více hluku produkují. Případně tuto regulaci přemístit co nejblíže ke větrací jednotce, aby se případný hluk částečně utlumil v potrubí.
Neuvádíte typ větrací jednotky. Některé mají schopnost si regulovat výkon podle tlakových poměrů na výstupu.
Pokud v některé větvi vyústku více uzavřete, tak vzduch, jako voda, má snahu téci jinou částí rozvodu, kde je menší odpor. Je to spojitý proces.
Pochopitelně, trochu intenzivnější větrání některého pokoje nevadí.
Někteří výrobci větracích jednotek jsou ochotní v rámci koupě větrací jednotky ověřit a případně opravit váš návrh, pokud dostanou podklady-výkres s rozměry. Pokud tuto možnost máte, doporučuji ji využít.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama