Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Přetoky do sítě u asymetrického měniče

Autor: Petr Šácha
Datum: 20.01.2020 12:04
uživatel: 131719

Mám fotovolt. panely s bateriemi a asymetrickým měničem STORION Smile T10. Bohužel jsem zjistil, že mám přetoky do sítě, ikdyz je baterie neutále vybitá. Zjistil jsem, že problém je v symetrii dodávky od měniče. Pokud mám 1 fázi zatíženou a ostatní ne, tak dochází k přetokům ve zbylých 2. Po reklamaci mi dodavatel sdělil, že měnič podle českých podmínek může korigovat asymetrii pouze z 15%. Zdá se mi to divné, že by ČEZ nechtěl vylepšovat asymetrii spotřeby. Neměl by asymetrický měnič korigovat asymetrii co nejvíce? Nevíte někdo jak to je nebo v čem je problém? Díky za radu
EDIT:
Tak mě přišlo vyjádření ČEZu: "K Vašemu dotazu sdělujeme, že dovolená maximální hodnota nesymetrie mezi fázovými vodiči nesmí za normálního provozního stavu překročit 3,7kVA. Uvedená hodnota vyplývá z Přílohy č.4 PPDS, část 2. Rozsah platnosti." Pres toto vyjádření mě asymetrii dodavatel odmítl zapnout :-(
EDIT2:
Mám oficiální vyjádření a zástupce ČEZu dokonce volal dodavateli. Nesymetrie do 3,7kVA je povolena. Dodavatel slíbil softwareový update, který předělá měnič na nesymetrický.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 417   starší >>
Datum: 04.08.2020 18:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132498
reakce na ...
Pane Šácho ASYMETRIE do STORION T10 jež máte instalován byla dálkově implementována v pondělí.
zde podotýkám:
Odběr Vašich spotřebičů s trvalým odběrem cca 3x 2kW jež máte zapojeny POUZE do JEDNÉ FÁZE výše uvedená asymetrie zcela neobstará.
Měnič má 3x 3,3kW bloky ... kdy každé fázi odpovídá 3,3kW výkonu z celkového 10kW. Tzn v dané fázi kdy odebíráte 6kW (3x2kW) měnič poskytne maximálně 3,3kW. Co je nad 3,3kW bude pokryto spotřebou z distribuční sítě.
Měl jste využít nabídky instalační firmy rozložením spotřeby 3x 2kW do všech třech fází rovnoměrně což Vám doporučoval úředník z ČEZu, že ano nemýlím-li se ;-)

Autor: František Dorotík
Datum: 12.08.2020 20:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132696
reakce na ...
Pane Marcalík dnes i jako minule dny je pořád stejne žádná asonchrinace se nekona čezu jsem poslal 10kwh a on mi je poslal zpět a to mi v noci napočítal ještě 1kw nočního tarifu přitom baterky byly nabité na 60 procentech v 10 večer a ráno měly ještě 35 procent .návratnost je círka asi za60 let .. vy všude uvádíte navratnost 10-14 let. je třeba se k tomu postavit čelem na svoje náklady to dát do pořádku i v případě vyměny cele soustavy Dorotík

Autor: Vladan Marcalík
Datum: 14.08.2020 13:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Dorotíku, neuvádíme nikde žádnou návratnost, Uvádíme výnosové procento z investice - IRR.
Výměna systému není nutná, protože vybavení bylo montováno s asymetrii
Systém u Vás je zatím v seznamu těch, které čekají na asymetrii.
Do neděle 16.08.2020 bude asymetrie implementována. Pokud by se nepodařilo pak mne kontaktujte přímo tak jako v předchozích případech.
Vždy lze věci vedoucí ke spokojenosti klienta urychlit :-)

Datum: 17.08.2020 23:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Váš systém byl aktualizován na asymetrický v sobotu 15.08.2020

Datum: 01.09.2020 15:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Musím uznat že měnič začal fungovat,ale bohužel ne na 100 procent. přetoky stale přetrvávají 1 -2 kwh za den. Dorotík

Datum: 02.09.2020 12:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
technicky OPRAVDU NELZE zajistit nulový přetok...
čili se bavíme o cca 8kč za den ???
spíš uveďte o kolik se Vám snížila spotřeba domu. to bude zajímavé číslo

Datum: 02.09.2020 15:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
to je vaše teorie musíte ty kilovaty násobit dvěma protože když dám čezu 2kw tak on mi je pošle zpět . tak jsou již 4 kw nasobít to 250 dny protože je přetok někdy 1 kw kilowata není 4 kč ale s píš se blíží k 5 korunám asi tak 4,7 a hned je to něco přes 1000kč akorát na grilovačku s bečkou krát 30 roků. korunka ke korunce a je hned 30 000 kč .Dorotík

Datum: 02.09.2020 15:19 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Dorotíku doopravdy divná matematika...vždyť vy jste říkal, že jste elektrikář...
Systém žádný bateriový se nechová rychlostí světla - čili odpojíte spotřebič a ten nemá žádnou vlastní indukci ani kapacitu ani datové zpoždění neexistuje ??
Odpojíte spotřebič a kam má měnič poslat energii, kterou "posílal" do spotřeby ... ?
Energie se neztrácí ta se vždy mění v jinou energii. To je s prominutím učivo ZŠ.

Datum: 28.07.2020 08:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Asymetrie je ve FINÁLNÍM režimu praktického testování. Bude do všech systémů STORION T10 implementována dálkově v průběhu příštího týdne bez zásahu provozovatele či instalační firmy.
Který jiný systém umožňuje dálkové a automatické aktualizace bez návštěvy technika ?
Vím o několika kdy je v záručních podmínkách uvedeno "nedodržení aktualizací je porušením záručních podmínek" třeba zde http://prosolar.cz/news/73-RCT-Power-zaruky-CJ

Autor: Petr Ourednicek
Datum: 20.07.2020 13:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132795
reakce na ...
dobry den, mam Storion pomerne nove. Pretoky jsou videt predevsim tehdy pokud se odpoji zatez. Systemu trva az 20 vterin, nez se ustali okolo 0W. Tedy neustale osciluje okoli 100W tam a zpet - + hodnotami.
Obdobne, kdyz se zatez zapne.

moc se to nezmenilo oproti zacatku cervna..
SW chyby v aplikaci budu reportovat do Storionu ale jsou to
- podivne spinani AUX , nekdy ano nekdy ne
-pretrvavani hodnot urovne baterie ,napr. 50% ikdyz je option na OFF
- kazde nastaveni AUX, charging a discharging vyhodi navratnost podle schematu nastaveni
- update hodnot 5 minut /to neni chyba ale zlocin/
- automaticke vyhozeni hodnot navratu bez mnoznosti zpetne korekce /u me 2 tarify v ruznych casech/ zcela nekontrolovane mimo bod vyse
- chyby velikosti energie /sizometr viz jine diskuse/ k dodani proudu a konzumci

a dalsi

Tedy vubec nevim, co vlastne meri a jak je to spolehlive krome venkovniho elektromeru s ceskou specialitou mereni tam/zpet kWh.

Pokud mate ty stejne, je nejak moznost vice zatlacit na vyrobce. To se tak jen nevidi co to je za amatery

S pozdravem

Datum: 28.07.2020 08:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Profesionální systém nejprve vždy vydává pokyn k balancování baterií. to je těch 20 vteřin o nichž píšete. Zde může být příkladem nabíjení elektromobilů - nabíjecí výkon baterie pozvolna roste až například na 80kW.
Pokrývání spotřeby(nebo skokové nabíjení) bez předchozího vybalancování článků nenávratně devastuje celou baterii, která má takové SOH (state of healt) jaký je stav nejslabší článek (viz.učivo ZŠ 7.třída).
U STORION T10 je konkrétně 64 článků v sérii - všechny baterie jsou v sérii baterií. Vybalancování je nutné na 0,001VDC. Jestliže by nebyly články vybalancovány pak by veškerou tíhu dodávky výkonu nesl nejslabší článek-takto by došlo k poškození celé baterie. Skokovým vybíjením (nebo nabíjením) by rostla teplota článků což je další parametr, který je nutno při provozu LIFEPO baterií hlídat. Pozvolným zatěžováním nedochází k intenzivnímu zahřívání, ale pozvolnému, které lze zvládnou pasívním chlazením.
Závěr: pokud baterie nedostanou možnost k vybalancování pak výrobce systému neručí v podstatě za nic a tomu i odpovídají záruční podmínky.
ALPHA ESS garantuje 10 let životnosti baterií a 90% využití kapacity baterie.
Který jiný výrobce má podobně propracovaný algoritmus a takto kvalitní baterie ??
LOGIKU AUX čili Power Router si můžete sám nastavit - kontaktujte Prosolar s.r.o. rádi pomůžeme. Kontakty však směřují vzniklé přetoky do spotřebiče jež jste vyčlenil. Pokud se jedná o boiler a ten je již ohřátý pak přetok nebude využit i když je kontakt AUX nastavenou logikou sepnutý.
Měření v intervalu 5 minut je zcela dostačující. ČEZ měří po 15 minutách, jiné systémy neměří vůbec protože nemají globální monitoring jako jej máte k dispozici Vy. Další systémy načítají až po půli dne nebo několika hodinách (například monitoring GoodWe)

Autor: Milan Čermák
Datum: 31.07.2020 19:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132525
reakce na ...
Otázkou je, čemu říkáte globální monitoring. To je něco, o čem tady na diskusi mnohokrát básníte, ale nikdo nikdy to neviděl. Protože zákazníkům zpřístupňujete akorát tu směšnou cloudovou aplikaci na alphaess, která je skutečně k ničemu, neboť má všechna nastavení osekána, je to jen takové barevné pozlátko. Asi počítáte s tím, že vaši zákazníci jsou nesvéprávní. A o 5-ti minutovém intervalu si můžeme nechat zdát, je to sice po 5-ti minutách, ale na web to leze někdy i s několikahodinovým zpožděním, standardně je to zpožděno o 10 - 20 minut. Na přizpůsobení chování klienta vzhledem k aktuálnímu výkonu FVE je to nepoužitelné. Ocením, pokud zákazníkům zpřístupníte ostrou verzi diagnostického a ovládacího sw, kde se bude např. moci sám přesvědčit o tom, jak probíhalo např. ono balancování článků a jaký je nyní realný stav baterie. Jinak tím, že jednou za čas výrobce aktualizuje sw nikoho neoslníte, to dělá výrobce jakéhokoli programu na pc, že automaticky pošle pokyn k aktualizaci a sw se např. při načítání nejprve zaktualizuje a pak spustí, to neni nic světoborného.

Datum: 01.08.2020 10:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Čermáku, globální monitoring je monitoring přístupný z jakéhokoliv místa kde je např. signál pro mobilní telefony.
Vaše plochá invektiva pramení z pouhé neznalosti jiných "monitoringů" (povšimněte si uvozovek). A ty jiné jsou bud přístupné výhradně na domácí wifi nebo mají načítání dat třeba 2x denně ...
ČEZ, EON, PRE měří co 15 minut a Vy to úhradou vyúčtování za odebranou energii akceptujete což je v rozporu s tím co jste tady dal "sepsal" o online načítání dat.
nicméně ALPHA ESS se neustále zlepšuje a díky řídící jednotce k tomu má prostor.
Proč neuvádíte, že máte STORION integrován do platformy LOXONE pomocí MODBUS ??!! ... a pro tento je právě podklad reálný stav nabití baterie.

Datum: 01.08.2020 12:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Spíše by mě zajímaly konkrétní výhody pro klienta, vyplývající z globálního monitoringu. Kromě aktualizací, které ale lze dálkově spravovat i jinak, žádné nevidím. A Loxone neuvádím proto, že to není standardní dodávka Storionu. Stahování dat do Loxone byla moje podmínka pro jakýkoli systém. Až budete se Storionem dodávat miniserver a modbus extensione a klientům automaticky konfigurovat monitoring přes Loxone, budu to rád všude uvádět, dokonce jako výhodu. Ostatně, v nákladech na FVE je to minimální navýšení a mohl by to být klidně standard v ceně. U Storionu chybí mnoho věcí, konfiguace ems, konfigurace střídače, manuál k zařízení a k bateriím, je toho spousta, co lze zlepšovat.

Datum: 04.08.2020 08:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
A to, že je web alphaess k ničemu, není ploché invektivum, ale smutný fakt. Kdyby mi dodavatel řekl, že řízení systému je z cloudu, a že klient bude za nesvéprávného a nebude mít přístup do nastavení, nikdy bych si nic takového nepořídil. Až se Tramtáriec v Tramtárii rozhodne shodit server ze skály, máme všichni smolíka.
A jinak je 4.8., co aktualizace na asymetrii? Dochází mi docela trpělivost, ta vaše hračka není tak levná, abych musel zkousávat tolik nevýhod a podrazů. Jestli nebude dokonce týdne, řeknu dodavateli, ať si to odveze.

Datum: 04.08.2020 17:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Čermáku na baterie poskytuje ALPHA ESS záruku 10 let.
... analogie je jasná. Pan Čermák si koupí nový automobil a sám si provede jakousi VLASTNÍ ZMĚNU řídícího software - a bude požadovat, aby dál automobilka držela záruky.
Pane Čermáku to není právní stát, ale čisto čistá anarchie kdy si budete vynucovat záruky, které jste svým neodborným a neznalým přístupem porušil.
V případě ALPHA ESS nemáte a nikdy nebudete mít přesnější měření stavu baterií (nikoliv napětí) než je standardem ve STORIONech.
Jestli jste hodlal bastlit tak jste si měl pořídit součástky na internetu a pomyslný vlastní "automobil" pochopitelně "lepší" než je sériová produkce jste si měl složiti ... :-)
řízení systému není z cloudu jak se mylně domníváte. Řízení provozu systému zajišťuje EMS čili Contriol Box nebo také řídící jednotka, která je instalována v každém systému a tato jednotka Vám konkrétně ve Vašem domě zajišťuje komunikaci s LOXONE a také dálkovou správu ...
Konkrétní výhody dálkové správy? V pondělí Vám byla implementována asymetrie ... dálkově, bez návštěvy instalační firmy.
Tohle u RCT čijiných sestav není možné a také nic z toho o čem níže píše velkochytrák "nick" p.Miroslav Šperlín - ten ani neví co znamená implementace STORION do LOXONE (data v EXCELU zcela jistě implementací nejsou).

Datum: 04.08.2020 19:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vážený pane, žádné záruky si nevynucuji, klidně si záruky nechte a třeba si je dálkově monitorujte. Jediné co chci, aby to fungovalo asymetricky, v souladu s tím, co píšou všichni prodejci Storionů na svých webech. A to nefunguje ani dnes, kdy, jak tvrdíte, má být asymetrie implementována. Stále je výkon FVE rovnoměrně dodáván do všech fází, bez ohledu na jejich zatížení. Takže vám to nefunguje, což si jistě můžete dálkově zmonitorovat.
Jinak samozřejmě chápu, že třeba výrobce má takovou potřebu, zabránit lidem v nastavování jejich nsystému, ale pak to má jasně a zřetelně sdělit. Máte mít na stránkách větu, že nastavujete systém sami a jen sami, protože klient je blbec. Pak to bude jasné každému a kdo si to koupí, počítá s tím.
Nikdo z dodavatelů Storionu, ani vy,, na stránkách nemá uvedenu informaci, že klient bude nesvéprávným vazalem a nemůže se ani podívat do nastavení střídače, když to ostatní běžně umožňují.

Autor: Miroslav Šperlín
Datum: 04.08.2020 20:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130085
reakce na ...
Nevím z čeho usuzujete, že já "velkochytrák" nevím co znamená implementace Storionu do Loxone. Vím, ale nijak mne to nevzrušuje protože Storion v současném stavu není v ČR použitelný. Pokud se vám někdy ta asymetrie podaří a nebo MPO změní názor na měření fází tak snad použitelný bude. Ale stejně bude pomalý.

Datum: 04.08.2020 21:31 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
ASYMETRIE dodávky výkonu na AC straně jež je standardně v HARDWARE každého systému STORION T10 je dálkově(!) SPOUŠTĚNA OD PONDĚLÍ 03.08.2020 (podařilo se zkrátit náhradní termín "první polovina srpna").
Není tedy pravda co jste napsal ...
Naopak sestavy RCT nejsou do budoucna nijak využitelné z pohledu prosumera více zde http://prosolar.cz/news/72-Prosumer---STORION-VPP
bohužel stejně jako jiné sestavy měnič+baterie (bez řídící jednotky) neumožňují dálkově majiteli obchodovat na základě smlouvy s obchodníkem s uloženou energií nebo energii cíleně ukládat... aniž by došlo k porušení podmínek dotace.

Datum: 04.08.2020 21:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
text viz. výše

Datum: 04.08.2020 21:36 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Proč to tedy nefunguje?

Datum: 04.08.2020 21:52 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vážený pane Čermáku. Nevím co je "to" co Vám doma nefunguje ...
Konkrétně popište nefunkčnost něčeho konkrétního někomu z Vašich dodavatelů.
Bohužel jsem již předčasem křišťálovou kouli vyhodil do kontejneru se skleněným odpadem jako zcela nefunkční... možná to bylo unáhlené rozhodnutí ;-)

Datum: 05.08.2020 09:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane, vy máte několik naučených frází, dálkový monitoring, křišťálovou kouli a již se s vámi nebudu bavit a tyto, asi podle počasí, užíváte stále dokola. A ještě ostatní to maj blbě, jen my jsme nejlepší. Nejlepší, a pak se zjistí, že kabel pro modbus máte v control boxu zapojen do špatného konektoru a dodavatel na tom pracuje 2 měsíce ve dvou lidech. Kdo mu tu práci nahradí? Bylo by to směšné, kdyby to nebylo k pláči. Běžný zákazník očekává podporu od importéra a zatím se při problémech dovídá toto...
Nepamatuji se, že byste ke konkrétnímu dotazu ke Storionu poskytl konkrétní odpověď. Chudáci lidi, co s Vámi musí spolupracovat. Já už se, díky tomu, že číňan mr. Ming potvrdil spuštění asymetrie na našem systému, na Vás obracet nebudu muset, toto je moje poslední zpráva pro Vás. Věřím, že můj postoj oceníte, ostatně jste mě o to již žádal. Jsem celkem přející osoba, tak mi nedělá zásadní problém Vám vyjít vstříc. Odpovídat ani děkovat nemusíte, není o co stát. Mějte se fajně.

Datum: 05.08.2020 11:21 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Čermáku, od pondělí je Váš systém po upgrade asymetrie.
Nějak jste si toho nepovšiml. Což jen dokazuje následující:
- asymetrei je jen stav mysli
- výtky stran online načítání hodnot (místo intervalu 5 minut - což je 3x rychlejší než měření Vaší spotřeby elektřiny distributorem) je také jen stav mysli.
nejprve osočujete dodavatele z podvodu pak se jej pokrytecky zastáváte. Váš dodavatel od nás měl po celou dobu technickou podporu a poskytli jsme mu veškeré informace včetně "logu" pro LOXONE ...
Nakonec Vám nelze než poděkovat.
Z Vašeho emailu je zřejmé, že jsme se Vám tzn. Váš dodavatel společnost CL TECH s.r.o. i my intenzívně a vytrvale věnovali až jsme vyřešili potíž se špatně zastrčeným konektorem. Nu stane se drobná chybka ve výrobě ... nemající vliv na provoz systému.
Jak vidno vše bylo vyřešeno tzn komunikace po MODBUS funguje.
ASYMETRIE funguje také.
NENÍ TEDY PATRNÝ ŽÁDNÝ NÁZNAK PODVODNÉHO JEDNÁNÍ, že ano ... ?
Pane Čermáku není zde v EU ani ČR technologicky vyspělejší systém než STORION jak jste zjistil z této diskuse.... místo čísel v EXCELU máme MODBUS. Místo dalších krabic a nákladů STORION nabízí vestavěný PowerRouter což se Vás netýká, protože Vy máte vše řízeno pomocí LOXONE. Monitoring STORION funguje nejen jako monitoring, ale také jako komunikační kanál s výrobcem, který se Vám také věnoval a má přehled o stavu systému díky robotickému dohledu.
Shrnuto: věnovaly se Vám tři subjekty a to nikoliv z důvodu nefunkčnosti systému, ale jen pro zprovoznění MODBUS ...
Jiný tak technologicky vyspělý a detailně propracovaný systém (nikoliv sestava nebo skládačka) zde není ... blízká budoucnost teprve odhalí veškeré finesy jimiž je STORION už nyní za přijatelnou cenu vybaven ;-)

Datum: 05.08.2020 11:51 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já mám jenom nesmělý dotaz: Co znamená ta věta "asymetrie je jen stav mysli"?
Tady čtu, že pan Ouředníček zaplatil se Storionem za červenec 240 kWh. Byl to docela slunný měsíc, já jsem zaplatil jen za jistič. Na těch ušetřených 240 kWh jsem najezdil elektromobilem 1750 km.
To je realita a ne "stav mysli". Za těch 7 měsíců vaši zákazníci přišli o dost peněz. No hlavně, že to dobře dopadlo.

Datum: 05.08.2020 12:28 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Já to celkem chápu, asymetrie není vítaná. Nejsou žádoucí klienti, kteří si energii ze slunce spotřebují a dokonce si dovolí spotřebovat i energii ve svých bateriích. Jsou žádoucí ti, kteří si nechají baterku v noci vysávat a ve dne se podělí o výrobu na fázích, kde není spotřeba. To je obchodní model, který razí více subjektů na trhu. Za kWh dodanou do sítě třeba dají tu samou ze sítě zdarma, ale nemají investice do baterií, ty nese koncový zákazník. Za 10 let zákazníkovi baterie odejde a buď za raketu koupí novou, nebo se stane čistým příjemcem energie ze sítě. Málo kdo si to spočítá, nechá se uchlácholit tím, že ve dne pošle x kWh do sítě a ty samé si třeba vyčerpá v noci. Nebo ani nevyčerpá. Neustále je třeba být ve střehu. Zkušenost říká, že žádná na oko výhodná nabídka není nikdy výhodná pro koncového spotřebitele. Co je výhodné pro koncového spotřebitele, to se ruší nebo zásadně komplikuje. Viz měření součtové X po fázích.

Datum: 06.08.2020 08:40 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud by asymetrie ze strany ALPHA ESS nebyla vítaná nebo byla na okraji zájmu tak ve STORION T10 prostě žádná nebude.
Opakování matka moudrosti: ke zpoždění implementace ASYMETRIE došlo vinou karantény COVID-19 která trvala 2 měsíce a s náběhem výroby pak trvala celkem 3 měsíce

Datum: 06.08.2020 08:29 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pan Ouředníček zaplatil to co spotřeboval protože má enormní spotřebu, kterou FV nepokryje leda, že by FV měla 2x vyšší výkon.
240kWh souvisí se spotřebou nikoliv s asymetrií :-D
Stav mysli asyemtrie je, protože ti, kterým byla implementována a tvrdili, že potřebují online data a dělají odečty několikrát denně ani nevěděli - tzn. na základě jejich odečtů NEZJISTILI, že asymetrie je v provozu. TAKŽE JEN STAV MYSLI
Pan Čermák má elektroměr z LOXONE, který ostatní nemají ... to jen na vysvětlenou

Datum: 06.08.2020 10:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pokud máte takových zákazníků víc co se domnívají, že "asymetrie je jenom stav mysli" tak jim to zase přepněte zpátky. To jsou vlastně ideální občané kteří nehledí na vlastní prospěch a rozdávají energii ze svých baterek státu a distributorům. Pomáhají ekologii a nám všem. Patří jim dík a naše uznání.

Datum: 06.08.2020 12:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Asymetrii lze u Storionu bez Loxona snadno zjistit z Power meteru. Stačí navolit zobrazení výkonu na fázích a hned je tam vidět, která fáze spotzřebovává a která vyrábí. Na to není potřeba ani Loxone, ani to měřidlo od ČEZu. Hned při prvním zapnutí Storionu mi bylo jasné, že tu něco nehraje a to Loxon data ještě 3 měsíce nestahoval. V tu dobu ovšem ještě ani dodavatel nepřipouštěl, že by asymetrie nefungovala. To se ukázalo asi o měsíc později, spolu s dalšími informacemi. Rozhodně to ale nebyl ani výrobce, ani importér Storionu, který by o této věci informoval.

zobrazuji 1 - 30 z 417   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama