Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Prostup Komínu stropem

Autor: Martin Langpaul
Datum: 01.02.2020 21:24
uživatel: 131828


Dobrý den mám komín schiedel absolut s integrovanou izolací a keramickou vložkou průměr 160. Komín je v kombinaci s krbovou vložkou v krbové obestavbe z k tomu určených ne hořlavých desek. Bohužel jsem nevěděl, že jsou systémové prvky pro ošetření Komínu propruchod stropem určené k napojení parozabrany. Dodrželi jsme tudíž 5cm mezeru s podbitim vazníků osb deskami. A nenapojil parozabranu, jenže mi tudy šlo trochu vzdušné vlhkosti která zde mírně ve vate(u Komínu kvalitni kamenná nehorlava vata) kondenzovala vzdušná vlhkost z obyvaneho prostoru v přízemí i(půda je ne zateplená je zateplený strop vatou.) teď už tam nic nenarvu a přístup je šílený... Zapěnil jsem tedy tuto mezeru PROTIPOŽÁRNÍ pěnou den braven a ke kondenzaci již nedochází. V krbovkach jsem ještě netopi, neboť máme podlahovku a tepelné čerpadlo. Děkuji za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama