Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Komín k zahradnímu domku

Autor: David Kubát
Datum: 02.03.2020 11:19
uživatel: 132046


Dobrý den,

už chvíli hledám odpovědi a i přestože jsem prostudoval i místní článek o komínech (https://vytapeni.tzb-info.cz/kominy-a-kourovody/7767-funkcni-a-konstrukcni-rozdeleni-kominu), pořád tápu. Chci vytápět zahradní domek o vytápěném objemu cca 75 m3. Dole jsou stěny izolované, v podkroví zatím ne, ale budou také. Kamna uvažuji nějaká takováto: https://krbova-kamna.heureka.cz/kratki-koza-k7/, Chtěli jsme Jotulky, ale ty jsou moc hluboké a zabraly by hodně místa. Kamna typu Petra (Terpen) josu zase spíš na uhlí a my chceme topit dřevem.

A nyní dotaz ke komínu. Nevím, jaký komín vybrat. Chceme venkovní na konzoli, tj nerezový. Ale existují izolované a jednoplášťové a také si nejsem jistý délkou. Na jednu stranu se často doporučuje izolovaný kvůli bezpečnosti a na druhou stranu všechny maringotky, zahradní chatky a podobně mají jednoduchý a krátký komín. Moudro "lepší chata s drahým komínem než levný komín bez chatky" jsem už četl, jde mi o to, mít to bezpečné, ale ne zbytečně drahé.

Pokud byste poradili nebo mě nasměrovali na nějaké web, který se tomu věnuje, budu rád.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Pavel Mareček02.03.2020 16:28
Jaroslav Dítě02.03.2020 11:56

Příspěvky
Autor: Pavel Mareček
Datum: 02.03.2020 16:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100973
reakce na ...
Jednoznačně volte třísložkový systémový nerezový komín. Věnujte pozornost prostupu spalnými konstrukcemi - každý správný komín pro teplotní třídu T400-T600 (max teplota spalin v °C) bude mít minimální odstup 50mm.
Pokud jde o cenově výhodný komín pro Vámi specifikovanou stavbu, lze volit i zde na TZB-INFO prezentovaný systémový komín SINGLE STONE https://vytapeni.tzb-info.cz/kominy-a-kourovody/13131-jak-se-stavi-levny-komin-k-domu-chate-udirne
Průměr a výšku komína nechte spočítat (ideálně software KESA ALADIN, ale poslouží i PROTECH) u specialisty dle osazeného spotřebiče. Vyhnete se nedostatečnému nebo naopak vysokému tahu za všech provozních stavů (jaro/podzim a třeba fakt zima). Výpočet je pak nutný k Revizní zprávě.
s pozdravem
Pavel Mareček

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 02.03.2020 11:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Dejte si dotaz na tuto adresu

Odkaz na adresu firmy : https://www.firmy.cz/detail/655141-karel-kucera-horni-branna.html

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama