Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vlhká kročejová vata pod podlahovým topením

Autor: Martin Sabo
Datum: 08.03.2020 22:45
uživatel: 132099


Dobrý den,

bohužel se mi stala velice nepříjemná věc. V 2NP jsme na stavbě izolovali podlahy a zvolil jsme skladbu kročejová vata 5cm a polystyren 7cm. Následně "rošt" pro podlahové vytápění a celé zalité anhydridem.

Po spuštění topení se v celém horním patře objevil zápach mokré vaty. Dle fotografií jsem zjistil, že nebyla instalovaná fólie pod rošt podlahového vytápění, tedy s největší pravděpodobností došlo k zatečení vody při vylití anhydridu do vaty. Nyní je celé 2NP hotové včetně plovoucích podlah. Před instalací plovoucích podlah jsme anhydrid měřili a byl na všech místech ve všech místnostech suchý. Tedy vhodné pro pokládku plovoucí podlahy. Ovšem vata stále smrdí. V 2NP nikdy nebyl problém s vlhkostí, jelikož byl otevřený strop a cca 1,5 měsíce se topilo podlahovkou a větralo do střechy. Nyní kdy jsou zaklopené stropy, tak sice všude sucho a teplo, ale smrad vaty.

Nyní mi nikdo nedokáže poradit, proto to zkouším zde. Mám to rovnou vše vysekat a udělat celé patro znovu, nebo existuje šance, že to vyschne či to mohu nějak vysušit? Bohužel potřebuji mít hotovo do dubna 2020.

Nechci řešit, kdo za to může, potřebuji poradit, jak vyřešit tento problém. Moje chyba, že jsem to neuhlídal.

Děkuji za rady a přeji hezký den.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama