Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Minerální izolace do dřevostavby

Autor: Filip Novák
Datum: 29.03.2020 00:43
uživatel: 117944

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jakou by jste volili konkrétní minerální izolaci do dřevostavby, aby minimálně sesedala, dobře držela a nebyla moc měkká jak papír. Nemusí mít za každou cenu hyperizolační vlastnosti. Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Novák01.04.2020 23:50
Filip Filip01.04.2020 11:33
Filip Novák29.03.2020 01:17

Datum: 29.03.2020 01:17 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ještě doplním, že problém je pro mě v tom, že někteří výrobci mají do dřevostaveb určeno hned několik typů - třeba jen Rockwool nabízí hned 4 druhy izolace do dřevostavby (Rockmin Plus, Superock, Rockton, Top rock Super), Isover (Topsil, UNI, Orsik),..

Autor: Filip Filip
Datum: 01.04.2020 11:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Fotogalerie:
Ahoj. Já jsem stavěl chatu a na zateplení stěn jsem použil Isover UNI 12 cm.
Ahoj Filip

Autor: Filip Novák
Datum: 01.04.2020 23:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky za odpověď. Já jsem taky uvažoval, že UNI bude asi nejlepší volba. Mezitím jsem však napsal do Isoveru a Rockwoolu a poptal vatu, která nemusí nutné nejlíp izolovat, ale spíše aby byla hutná a tuhá s minimální tendencí časem sedat. V případě Isoveru byla odpověď AKU a v případě Rockwoolu pak Rockton. Druhý zmíněný má velmi dobrou objemovou hmotnost - 0,50 kg·m-3 a AKU 0,40 kg·m-3. Obojí je solidní. Případný Knauf MPS (MPN) má šířku 600 mm a já potřebuji 625 mm. Proti AKU hraje tloušťka max 100 mm, takže prozatím to vidím na Rockton.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama