Dopojení externího zásobníku na teplou vodu

Rubriky:

Reklama
PV Petr Vlk @petr.vlk před 4 roky03.04.2020 12:06:00
Dopojení externího zásobníku na teplou vodu

Dobrý den všem.
Jdu k Vám s dotazem asi hlavně na topenáře. Vlastním plynový kotel ariston microgenus 23 mffi který se stará o vytápění a teplou vodu průtokem. Jelikož jsme se rozrostli o jednu ratolest, vzniká i náročnost na teplou vodu. A tady je kámen úrazu. Když pustím teplou vodu, sepne kotel, nahřeje vodu v primárním a následně sekundárním výměníku a ta se nahřeje na požadovanou hodnotu, chvilku to trvá a tím mě několik litrů vody proteče do pryč. Hraji si s myšlenkou, že bych koupil zásobník na vodu (obsah zatím nevím ,asi 100L) a napojil ho na kotel .Napojil bych ho na výstup topení s trojcestným ventilem na zpátečce a paralerně zapojeným termostatem k stávajícímu termostatu, který hlídá teplotu v místnosti.
Otázka:
-Vracet zpátky vodu do kotle na dohřátí, nebo přímo do baterií?
-Vyplatí se tento zásah ohledně spotřeby plynu.
-Kolik má být nastavena teplota v zásobníku?
….a má to vůbec smysl, nebo to mám pustit z hlavy?
I když je kotel dědeček, pořád jede a jediný, co jsem měnil, byla expanzní nádoba.
Jinak ještě jeden kotel náhradních dílů mám k dispozici,takže bych se ho nerad zbavoval.
Nový set +- 65K a to se mi dávat nechce.
Předem díky za rady a postřehy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.