Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Propojení měniče FVE a rozvodu 230V

Autor: Frantisek Stepanek
Datum: 04.06.2020 14:40
uživatel: 105497

Doposud jsem s "home made" FVE mel z měniče 24V/230V natažen prodlužovací kabel k některým spotřebičům. Nyní jsem chtěl zkusit propojit FVE se spotřebiči tak, že bych vypnul jistič (1f) a na výstup napojil výstup z měniče a druhý vývod na kostru.Zajimalo by mě jestli kostra (zelený a modrý vodič, mám dvoudrátové vedení v domě)musí být odizolován od kostry (kteréhokoli vývodů) z měniče.Mezi kterýmkoli výstupem z měniče a ukostrenim v rozvodu v domě namerim cca 117V stř. Zda jde o měkké napětí nevím.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Zíka04.06.2020 20:26
Miroslav Šperlín04.06.2020 17:10

Datum: 04.06.2020 17:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130085
reakce na ...
Co když vám ten jistič někdo zapne? Já bych radši zůstal u té prodlužovačky. Jestli můžete spojit jeden vývod s "kostrou" si netroufám říct pokud neuvidím schéma měniče. Pokud je na výstupu vinutí transformátoru s ničím nespojeno tak ano. Ale nemusí to tak být. Může tam být třeba zpětná vazba přes graetz. Nebo může být měnič dvojstupňový pro modifikovaný sinus. První stupeň má transformátor a druhý stupeň spíná tranzistory přímo do výstupu a to by nedopadlo dobře.

Autor: Petr Zíka
Datum: 04.06.2020 20:26 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Zda je napětí měkké nebo tvrdé zjistíte snadno: Připojte postupně jeden a pak druhý vývod měniče přes žárovku 230V/15W na zemnící kolík v zásuvce. Když se nerozsvítí, tak je měkké. Pozor na úraz el. proudem (měl by to dělat držitel §6 vyhl. č.50).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama