Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Amorfní panely, naměřené napětí proti zemi

Autor: ONDREJ NOWAK
Datum: 30.06.2020 08:45
uživatel: 132725

Dobrý den, mám dotaz na moji fotovoltaiku elektrárnu. Plánovaný výkon 10kw. Měnič Infinisolar 10kw 3f., panely amorfní. Montáž na plechovou šikmou střechu natočeno na jih. Zjistili jsme, že napětí z kabelu od panelů má napětí proti zemění. Na změření jsem odpojil ze sestavy 10 panelů, napětí mezi + a - 820 V, ovšem + i - vykazuje na měřáku 20V proti zemění. U 50ti panelů je to už 120V proti zemění. Je to normálním jev u amorfních panelů?
Nowak

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš tom01.07.2020 18:31
ONDREJ NOWAK01.07.2020 10:31
Tomáš tom30.06.2020 18:27

Datum: 30.06.2020 18:27 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103641
reakce na ...
Do určité hodnoty je to normální u všech panelů, neexistuje dokonalá izolace. Také panel a střecha tvoří desky kondenzátoru a ten se nabíjí a ten náboj vám zřejmě měřák napětí zobrazuje.
Ideální je změřit izolační stav.
Nevím jaké máte amorfní panely, ale co jsem se s nimi setkal, tak vyžadovali uzemnění jednoho pólu dle typu a výrobce a tyto panely se dali tedy použít pouze se střídačem který má galvanické oddělení (transformátor). Takže se nedali použít s Infinisolarem.

Autor: ONDREJ NOWAK
Datum: 01.07.2020 10:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132725
reakce na ...
Dobrý den, děkuji za odpověď. Mám amorfní panely GS SOLAR tip GS-55. Jak jste zmiňoval, nejspíš se to naindukuje, neboť měřák skokově ukazuje cca 300V, potom to rychle padá na cca 120V... Celkově je to velká plocha, tak se to asi dost nabíjí. Můžete se kouknout na ty moje panely, zda měnič Infinisolar bude v pořádku?

Autor: Tomáš tom
Datum: 01.07.2020 18:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103641
reakce na ...
Více zde: http://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=1544

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama