Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Nová zelená úsporám 2020

Autor: Jana Salačová
Datum: 21.07.2020 13:20
uživatel: 129669


Dobrý den všem, kteří se pokoušíte dostat dotace z Fonfu Nová zelená úsporám. Ráda bych se podělila o zkušenosti, zejména, co se týče pokud zaplatíte některé z firem, že vše za vás vyřídí. Dejte si dobrý pozor, kdo to za vás vyřizuje. My zaplatili 40 tisíc za komplet služby, včetně stavebního dozoru, vyúčtování dotace a vypracování závěrečné odborné zprávy k tomu. My zažádali prostřednictvím firmy v roce 2019, rekonstruovali jsme kompletně starší domek, proinvestovali cca 2 miliony. Vyřízení dotace firmou, podání žádosti na ministrestvo a akceptace žádosti, to bylo vše relativně bez problémů, když pominu jednu urgenci a napsání negativního hodnocení na firmu na googlu. ALE NYNÍ! Jsme ve fázi, že vyúčtováváme dotaci, abychom obdrželi peníze. Dnes je 21.7.2020. Je to hrozné, firma po několika urgencích, nakonec poslala vyúčtování na ministerstvo. Ministerstvo reagovalo, má spoustu připomínek k vyúčtování a hrozí, že i poslané účtenky a faktury nebudou akceptovány, že nám je ministerstvo neuzná!!! Prý nebylo dodrženo, co mělo být! Připomínám, neustále jsme s firmou komunikovali, volali nesčetně krát, ptali se, jak to má být a jestli to takto může být, nebo nemůže být a aby se i případně přijeli raději podívat. Nebo jak se má dělat fotodokumentace taky. Nepřijeli a vždy všechno odsouhlasili, že může být. Dali nám okorát jeden papír jak postupovat při realizaci projektu a to bylo vše. Příští týden tam jedeme osobně na jednání, které jsem iniciovali my. Naštěstí alespoň berou telefony a komunikují. Snad se nám to podaří, dát vše do pořádku. A to měla ( a má) firma na internetu dobré reference asi 4 a jednu špatnou. Nyní tam má dvě špatné reference, jednu ode mne. Držte nám palce a dejte si pořádně pozor, když vybíráte firmu! Nenechte se oklamat pěknými řečičkami kolem. V podstatě když si vyinkasovali těch 40 tisíc, tak z jejich strany pohasl zájem. To jsme komunikaci iniciovali již pouze my. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají…Je to dost hořká zkušenost, jak jsme staří, tak jsme naivní…

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama