Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

zatepleni heluz family 2in1

Autor: Michal Balogh
Datum: 09.08.2020 16:45
uživatel: 132864

Dobrý den,

omlouvám se ale můj problém jsem zde nenašel tedy spíše nenašel s žádnou relevantní odpovědí.

Koupil jsem dům postavený z cihel Heluz Family 50 2in1 tudíž cihly plněné polystyrenem. Nyní řešíme fasádu a během toho jsem objevil nedokonalost zdění a tepelné mosty...
Proto bych byl radši dům celý zateplit cca 10 cm fasadním polystyrenem, otázka zní je to možné ? z důvodu kondenzace vodní par ?

je zde někdo schopen vypočítat kondenzaci mezi zdivem a polystyrenem ? klidně zaplatím...

děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Vavra10.08.2020 07:17
Jiří Kubíček09.08.2020 23:20

Datum: 10.08.2020 07:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 132837
reakce na ...
Když jste objevil ty nedokonalosti až při dělání fasády,tak asi nebudou moc velké. Možná bude přínosnější někde zhasnout žárovku a ušetříte mnohem víc. Jinými slovy vyčíslete nedokonalosti a pak se teprve rozhodněte jak dál.
Výpočet difúzních vlastností a doporučování toho či onoho je pouze částečné řešení. Vlhkost zdí závisí především!! na způsobu větrání a kolik vody do zdí vstoupí z obytné části. Je tedy na Vás, zda se rozepíšete a dostanete tak ekonomickou radu.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 09.08.2020 23:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, je smutné sledovat a číst, že je někdo nucen díky špatně provedené stavbě zateplovat takové zdivo jako Heluz Family 2v1, které vůbec k zateplování není určené ani vhodné a při dobře provedené stavbě by to zateplení znamenalo jen vyhozené peníze, protože TZ domu by vám to snížilo jen mizivě. Nyní k vaší otázce. Vzhledem k difúzním a izolačním vlastnostem cihly HF 2v1 je klasický EPS s faktorem difúzního odporu kolem 50 nejméně vhodný izolant, protože bude docházet na rozhraním zdiva a EPS ke kondenzaci, která už bude trochu nad normu a je jen na vás, zda to risknete. O něco lépe byste na tom byl se šedým EPS, který má zpravidla faktor difúzního odporu kolem 30 (nutno ověřit v technickém listu konkrétního výrobku), tam byste se vešel do normy, která je 0,1 kg/m2/rok, se šedým EPS by to bylo kolem 0,03 a s klasickým kolem 0,12. Jestli to ale chcete bez kondenzace, musel byste zvolit buď minerální izolaci nebo děrovaný EPS baumit open, samozřejmě obojí s příslušnou difúzní stěrkou a omítkou.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama