Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Tepelná izolace sklepa ve svahu

Autor: Vlastimil Hromek
Datum: 27.08.2020 09:51
uživatel: 132940


Plánuji si postavit malý sklípek ve svahu, vnitřní rozměr cca 2 x 2 m. Měl by být vlhký pro uchování výpěstků na zahradě.Prostor pro sklep vznikne částečně odhrabáním zeminy svahu. Betonové základy, stěny ze ztraceného bednění, strop betonová deska s kari sítí. Nad betonovou stropní desku plánuji dát izolaci z tvrzeného polystyrenu, hydroizolační fólii a nopovou fólii kvůli ochraně proti kamenům.Sklep bude zasypán ze stran a na stropě zeminou. Potřeboval bych poradit ve dvou věcech: 1. Jak tlustý polystyren mám dát nad betonovou stropní desku, aby pokud sklep zasypu vrstvou zeminy, tak aby mi nepromrznul. Pokud by polystyren byl 4 cm tlustý - kolik by měla být min. vrstva zeminy, pokud by byl polystyren 10 cm tlustý, kolik by měla být min. vrstva zeminy?
2. Odvětrání - úhlopříčně - v zadním horním rohu svislá plastová trubka 110 mm jako komín, v předním spodním opačném rohu plastová trubka 110 mm jako přisávání vzduchu. Aby se do sklepa nenasával v zimě příliš studený vzduch a v létě naopak příliš teplý vzduch, chtěl bych udělat přisávání vzduchu trochu delší, aby se vzduch při proudění plastovou trubkou měl čas ohřát/ochladit. Napadlo mě, že bych mohl vzduch po vstupu na čelní stěně sklepa vést potrubím ve svahu a teprve poté jej vyvést uvnitř. Jak dlouhé by potrubí mělo být, aby se vzduch stihl ohřát/ochladit než přijde do sklepa?
Děkuji předem za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama