Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Nová podlaha v rekreační chatce

Autor: Jan Mottl
Datum: 28.08.2020 07:35
uživatel: 132948


Fotogalerie:

Zdravím, budu předělávat stávající podlahu u rekreační chatky. Podlaha se prohýbá (velké rozestupy mezi trámy) a na palubky se nedá položit lino z důvodu uzavření vzdušnosti a možné plísni..
Bohužel obvodové stěny chaty (lignát/prkna/vata/prkna/překližka) stojí přímo na dřevěné podlaze. Řešení pro mě je tedy podlahu zaříznout hned u stěny a udělat novou skladbu viz obrázek. Prosím o info, zda je to takto myšleno správně, případně jestli mi tam nějaká vrstva chybí..
Zda je správné nacpat polystyren mezi současné trámy kvůli rozdílu teplot v horní vytopené části a chladnějšího spodního části. Aby to naopak nevedlo k tomu že trámy začnou hnít.

Zda je skladba hlína/beton/hydroizolace/vzdušný odvětrávaný prostor/záklop osb/trámy s polystyrenem/horní záklop osb/ správný.
Dodám že se jedná o chatku na suchém téměř skalnatém místě, takže moc spodní vlhkosti zde není..
Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama