Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Izolace podlahy nad chlévem

Autor: Lukáš Ku
Datum: 28.10.2020 07:24
uživatel: 133316

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosil o radu ohledně izolace podlahy obytného prostoru nad chlévem.

Nad rozsáhlým chlévem (nevytápěný a trvale otevřený a sloužící jako zázemí pro pár ovcí) leží cca 70% obytného prostoru domu. Zejména v krajní místnosti se ale potýkáme s velkými úniky tepla a přisuzuji to zejména nedostatečnou izolací podlahy.

Podlaha je aktuálně tvořena takto: desková podlaha cca 2,5cm, trámový rošt 10cm s minerální izolací, deskový záklop cca 2,5cm, nosné trámy 20x17,5cm s rozestupy cca 82cm.

Vzhledem k tomu, že v obytném prostoru (4,4x5,3m)"překáží" v místě vchodu do pokoje nějaký (zřejmě vazníkový) trám o výšce 9cm, uvažoval jsem, že by bylo fajn tuto výšku srovnat. Existuje izolace, která by se jen pokladla na současný povrch a zaklopila OSB deskou na kterou by již mohla přijít finální krytina? Bez jakéhokoliv roštu? Vzhledem v výšce stropu ale nemohu jít s výškou mnoho nad trám.

Jako druhá varianta mne napadlo zaizolovat prostor mezi trámy ve chlévě a zaklopit - zřejmě OSB deskou.

Jako třetí varianta kombinace obojího.

A ještě se nabízí varianta čtvrtá a to vytrhání původní podlahy, její zvýšení a izolace... To se mi upřímně úplně nechce, vzhledem k provozu domu, ale třeba mne nakopnete natolik, že bych se tímto směrem vydal.

Předem mnohokrát děkuji za případné rady jakou jak ideálně provést izolaci, jakými materiály ap.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček30.10.2020 22:59
Karol Konárik28.10.2020 13:15

Datum: 30.10.2020 22:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, z hlediska difúze a možné kondenzace je vždy lepší dávat izolaci na ochlazovanou, tedy vnější stranu konstrukce. Dal bych tedy izolaci zespoda mezi trámy a zaklopil to. Podle mne ale není dobré použít k záklopu materiál s velkým difúzním odporem, takže ani prkna ani OSB desky, ale nejlépe sádrokarton nebo fermacell, případně dřevovláknité desky, ale ty jsou dost drahé, postě něco s malým difúzním odporem. Vy byste tam sice mohl dát něco s velkým difúzním odporem, ale pak by musela z horní vytápěné strany přijít někam parozábrana. Kdybyste ještě k tomu chtěl srovnat tu podlahu a bez roštu, tak jedině všude položit 6 cm EPS a na to udělat plovoucí roznášecí vrstvu ze dvou vrstev slepených a sešroubovaných OSB desek - 2x 15 mm.

Autor: Karol Konárik
Datum: 28.10.2020 13:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131429
reakce na ...
Ja bych šel v 1. řadě cestou výplněni prostoru mezi tramy tep. izolací a zhotovení prkenneho podbiti...20 cm vaty není úplně málo..a pak event. i přidání tep. izolace z horní strany..

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama