Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

plochá střecha - porucha

Autor: Martin Goja
Datum: 06.11.2020 09:29
uživatel: 133389

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den,
chtěl jsem poprosit jestli už někde neřešil ( neví jak řešit ) opravu vpusti ploché střechy, třetím dnem při dlouhotrvajícím dešti kape husím krkem v horním patře voda, jak jsem odhadl tak v krku jsou vedeny vodiče od vyhřevu vpusti. Při prohlídce vpusti nejsou vidět poškození, porucha se stala po 10 letech od výstavby. Vpusť je ze střechy svedena do zdi domu. Děkuji G

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš Rejthar03.01.2021 21:05
Martin Goja09.11.2020 10:18
Jiří Kubíček07.11.2020 14:10
Martin Goja06.11.2020 10:35
Jozef Homola06.11.2020 09:58

Datum: 03.01.2021 21:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126444
reakce na ...
To je pro mě málo informací. Vyhřívaných vpustí je několik druhů a systém vyhřívání se také liší. To je na sondu do střechy. Pokud není obal vpusti prasklý je variant víc. Nejčastěji je problém v tom, že střešní vpust není řešená dvěma stupni nebo je použitá sanační vpust, která dostatečně netěsní (velmi spatná věc) nebo není použit správný druh střešní vpusti. Zde odkaz na běžný systém: https://www.topwet.cz/text/dvoustupnove-odvodneni

To samo o sobě není důvod proč vám tam teče , ale je to porucha střešního pláště zásadní a běžná. Často není střešní vpust správně osazena do zateplení nebo je to nedostatečně ošetřené viz foto. To už v kombinaci s poruchou parotěsné vrstvy může způsobit zatékání kondenzátu. Může být mechanické nebo jíné poškození střešního pláště na jiném místě a zde vám to vytéká. Může kondenzovat svod od střešní vpusti a táhnout se to po kabelu.(viděl jsem kondenzovat i zateplené svody) Může být libovolná předešlá chyba ale do husího krku se to dostává na úrovni parotěsné vrstvy střešního pláště protože je použitá samostatná vyhřívací sada a špatně je vyřešeno utěsnění v parotěsné vrstvě. To může být cokoliv. Podle fotky krabičky ve zdi jen spekuluji. Nejsem věštec. Budete muset sehnat člověka, který vám to prověří na místě.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 07.11.2020 14:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrá den, ono se vůbec nemusí jednat o poruchu té vpusti, ale prostě o kondenzaci vlhkosti v tom husím krku, který z venkovní strany chladne. Jestli k tomu husímu krku máte z vnější strany nějak přístup, tak bych ho na této vnější straně třeba zapěnil.

Datum: 09.11.2020 10:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, děkuji za reakci. Zkusím husí krk kolem drátů odspodu ucpat, ať tam netáhne vzduch, kdyby to nepomohlo tak vyřezat v horním patře v sádrokartonu díru a podívat se jak to pod střecho vypadá a jestli je k tomu krku nějaký přístup. G

Autor: Jozef Homola
Datum: 06.11.2020 09:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Závada třeba může být kondenzace vlhkého vzduchu (musí tam proudit), kterého při deštivém počasí je dosti.
Setkal jsem se s tím, že třeba v 13 patrovém baráku občas kapala voda z elektro krabic. Na závadu se přišlo tak, že z nezjištěných důvodů vypadl nějaký jistič a po návratu z dovolené zboží v mražáku bylo k vyhození.

Datum: 06.11.2020 10:35 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji, za reakci, jistič mi to taky vyhodilo :-), musel jsem svod od sítě odpojit.G

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama