Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Skladba pultové střechy se sklonem 8 stupňů

Autor: rudolf erben
Datum: 15.11.2020 09:44
uživatel: 133312


Dobrý den, dělám přístavbu k chatě, která bude vytápěná a bude mít pultovou střechu přiléhající ke zdi chaty.
Velikost přístavby je 2,7 m * 4 m. Krokve budou přesahovat 40 cm (tedy 3,10 m).
Střecha bude pultová se sklonem pouze 8 stupňů.
Skladbu plánuji takto z interiéru.

1. Obkladové palubky
2. OSB deska 12 mm přelepena těsnící páskou
3. Krokve 180 mm vyplněné vatou
4. Bednění (nevím zda je potřeba)
5. propustná folie - nevím jaká pro tak nízký sklon???
6. kontralatě podlepené 40*60 ( na výšku nebo na šířku ???)
7. latě
8. falcovaný plech

nevím zda dávat pod folii bednění z prken, jakou použít foliinebo mi bylo navrhnuto řešení

1. Obkladové palubky
2. OSB deska 12 mm přelepena těsnící páskou
3. Krokve 180 mm vyplněné vatou
4. Bednění
5. propustná folie – JUTADREN (500 g/m2)- nebo obdobná
6. falcovaný plech


Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš Rejthar03.01.2021 21:23
rudolf erben15.11.2020 20:12
Jiří Kubíček15.11.2020 14:50

Příspěvky
Autor: Tomáš Rejthar
Datum: 03.01.2021 21:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126444
reakce na ...
Další varianta: palubky - parotěsná folie - krokve - mezi krokvemi zateplení - difuzní folie (samozřejmě kontaktní) kontra latě (těsnící pásky můžete ale nedávají se) - osb desky - geotextilie 300 g/m2 - PVC folie. nebo si to doplníte svojí krytinou. (tím se skladba střešního pláště zase změní) Parotěsná folie se montuje do interiéru až po dokončení se zateplením nebo po hned na krokve. Pokud jsou namontované palubky nehrozí poškození parotěsné folie a zateplení se "nahází vrchem. Lze i namontovat odvětrávací komínky pro zvýšenou cirkulaci ve větrací mezeře.

A sežeňte si jinou firmu. Falcovaná krytina na latích? To je nesmysl. Tak maximálně click systém a to moc společného s klasickou falcovanou krytinou nemá.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 15.11.2020 14:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, v obou variantách vám chybí jedna důležitá věc a to je parozábrana. OSB desky v žádném případě, i když utěsněné, parozábranu nenahradí, pouze mohou fungovat jako parobrzda i difúzně otevřených konstrukcí, ale to by předpokládalo instalaci utěsněných OSB3 desek s velkým difúzním odporem, navíc by nad izolací nesmělo být žádné bednění typu prkna nebo OSB desky, a musela by být tedy nad krokvemi buď kontaktní vysocedifúzní fólie nebo dřevovláknité desky, které mají malý difúzní odpor, a k tomu ještě všemu byste musel vytvořit mezi kontaktní fólií a střešní krytinou odvětrávanou mezeru, tedy s přístupem vzduchu na obou stranách střechy. Jelikož ale ta střecha bude mít velice malý sklon a bude napojena na stěnu chaty, tak velice těžko zajistíte kvalitní odvětrávání pod střešní krytinou, takže z toho důvodu vřele doporučuji instalaci parozábrany a ty OSB desky na spodní straně jsou pak celkem zbytečné,ale je to na vás, jestli je tam necháte. Jak je ale známo, tak těžko provedete parozábranu na 100%, takže stejně byste měl jako pojistku vytvořit pod střešní krytinou nějakou mezeru, alespoň částečně odvětrávanou a od bednění bych úplně upustil, případně můžete bednění zvolit, ale pak by byly lepší třeba prkna s malými mezírkami mezi prkny a na tom by byla ještě pojistná kontaktní difúzní fólie.

Autor: rudolf erben
Datum: 15.11.2020 20:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133312
reakce na ...
Ono to bylo myšleno jako difuzně otevřené a osb desky jako parobrzda. Vlastně celý vnitřek přístavku měl být z OSB se zalepenýma spojema. Odvětrávaná mezera měla bát tvořena těmi kontralatěmi nad pojistnou folií. Ale právě jsem nevěděl zda ten sklon je dostačující, aby vzduch cirkuloval. Dle odpovědi asi ne :)

Díky za odpověď

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama