Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

zateplení verandy chaty

Autor: Votruba Svatopluk
Datum: 18.11.2020 19:35
uživatel: 133497


Dobrý den, prosím o radu - názor.
Uvažuji o doplnění tepelné izolace do stěny verandy u dřevěné chaty. Jedná se o dvoupodlažní objekt cca z roku 1960. Spodní podlaží je nepodsklepené, zděné z tvárnic s betonovým stropem. Horní podlaží je ze 2/3 plochy spodního podlaží montovaná dřevostavba ze sedvičových panelů (4 stěny, zakoupeno jako montovaná stavba) a zbývající cca 1/3 plochy spodního podlaží tvoří veranda dostavěná na místě při realizaci chaty. Konstrukci verandy tvoří nosná konstrukce z trámů 100x100 na které je z vnější strany natlučena lepenka a vodorovně palubky. Z vnitřní strany jsou na trámy natlučeny opět palubky. Ve skladbě verandy tedy není žádná tepelná izolace. Veranda není vytápěná a neslouží k pobytu. Vstupuje se přes ní o vytápěného prostoru. V chladnějším období se při otevření dveří do vytápěného prostoru samozřejmě rosí okna na verandě. Dřevěná konstrukce je v dobré kondici, chata byla využívaná téměř výlučně v letním období. Chata je užívána od jara do podzimu a nemám ambici ji udělat celoročně obyvatelnou. Rád bych ale izolaci verandy vylepšil. Navíc při stávajícím stavu jistě dochází ke kondenzaci na vnější lepence ... to také není komfortní stav.
Uvažoval jsem o doplnění 10 cm izolantu mezi trámy nosné konstrukce verandy - asi polystyrenu, z vnitřní strany provedení parotěsu a znovuzaklopení palubkami (s provětrávanou mezerou?). Nechce se mi sundávat z vnější strany palubky (lešení, oplechování, apod.). Lepenka pod palubkami nemá určitě žádné paropropustné vlastnosti, ale ani nemůžu vyloučit za určitých okolností zatečení (proto bych raději polystyren a ne vatu?).
Děkuji za názor a přeji hezký večer.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama