Podlahové topení - teplovodní - poměr nízký průtok vysoká teplota / nízká teplota vysoký průtok

Rubriky:

Reklama
JF Jan Fuit @jan.fuit před 3 roky26.12.2020 00:07:00
Podlahové topení - teplovodní - poměr nízký průtok vysoká teplota / nízká teplota vysoký průtok

Zdravím..... prošel jsem si diskuzi a nenašel jsem úplně přesně odpověď, která by mě uspokojila....

máme starší zateplený RD (15cm polyš), máme podlahové topení, aktuálně topíme pouze 2NP, kde bydlíme. 1NP je stále zatím ve fázi rekonstrukce a topíme tam jen jednu místnost (dole držíme teplotu cca 17°C
nahoře vytápíme cca 19°C ložnici, 21°C kuchyň/obyvák a koupelnu 23°C....

můžu vypsat i délky okruhů případně :-)

nicméně teď moje otázka....
je výhodnější (cena/výkon), topit v kotli na 25°C a mít velké průtoky a nebo topit třeba na 30°C a mít nižší průtoky?

máme elektrokotel, topíme vodu na 25°C a kotel jede na 2kW..... aktuálně máme spotřebu cca 1kW /h (za den protopíme cca 25kW)....
okruh koupelny otevřený naplno, ostatní už jsem vyladil na konstatní průtoky..... ale mrzí mě, že mi ve skříni smrděj termostaty a servomotory :-D

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

19 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.