Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

zateplení podkroví polystyrenem a PIR deskami

Autor: Pavel Kouba
Datum: 23.03.2021 14:59
uživatel: 134379


Fotogalerie:

Dobrý den, měl bych dotaz k zateplení podkroví. Byl jsem rozhodlý pro nadkrokevní izolaci, ale vzhledem k ceně, vysokým řemeslným nárokům na zpracování detailů a to především u prostupů, atd. volím klasické provedení s mezikrokevní a podkrokevní izolací. Nelíbí se mi ale vata, protože v ní při narušení nebo nekvalitním zpracování parozábrany dochází ke kondenzaci, což dále zhoršuje její tepelněizolační vlastnosti a zadělává na problém s hlilobou krovu o sesedání nemluvě. Napadlo mě zateplit mezi krokvemi EPS 70F s grafitem, který by se položil na 1cm laťky, aby mezi ním a záklopem byla ventilační mezera. Spáru mezi EPS a krokví bych vyplnil PUR pěnou a celé následně překryl vrstvou PIR desek, které již mají na povrchu integrovanou parozábranu. Voda kterou nezachytí krytina ani "paropropustka" (i když hodlám použít kvalitní DuPont™Tyvek® Supro plus tape) prosákne záklopem a sjede mezerou po EPS deskách. Páru z interiéru by měla zachytit parozábrana a to něco málo co se dostane ke krokvím má možnost se dostat pryč, protože PUR pěna je relativně difuzně otevřená (faktor5). Jedinou nevýhodu vydím v pracnosti, ale počítám, že na to budu mít celou zimu. Ve srovnání se stříkanou pur pěnou má celá sklatby výrazně lepší lambdu a navíc bude záklop z obou stran "na vzduchu". Co si o tom myslíte, má to nějakou chybu? Detaily jsou ve výkresu sklatby.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 23.03.2021 22:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, teoreticky to tak udělat můžete, ale měl bych k tomu dvě připomínky. Jednak to nebude zrovna moc dobré po akustické stránce, ale to třeba neřešíte, a dále podle mne nemá žádný význam te mezera mezi bedněním a tepelnou izolací, tam stejně nikdy k žádnému kvalitnímu odvětrávání docházet nebude, takže bych dal klidně izolaci až k bednění, které bych nedělal moc natěsno a na bednění použil pojistnou difúzní kontaktní fólii a zajistil odvětrání mezi střešní krytinou a difúzní fólií. Je to ale na vás, zda řešíte nebo neřešíte akustiku, osobně bych dal mezi krokve minerál a pod krokve celoplošně ty PIR desky s integrovanou parotěsnou ALU fólií s perodrážkou, které ve spojích slepíte kvalitní páskou na parozábranu a u stěn případně dopěníte PUR pěnou a též po seříznutí v rohu přelepíte páskou. Jelikož ty PIR desky tu fólii zpravidla mají z obou stran, těžko se vám přes to dostane jakákoli vlhkost.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama