Délka odtahu digestoře a ventilátoru wc - něco nesedí

Rubriky:

JZ Jirka Zjakehoduvodu @sokrates před rokem12.10.2021 13:43:35
Délka odtahu digestoře a ventilátoru wc - něco nesedí

Dobrý den,
na mnoha místech a prý i v normě EU je uvedeno, že maximální přípustná délka odtahového potrubí pro kuchyňské digestoře s odtahem je 5 metrů, kde navíc každé koleno je počítáno jako metr délky. Při delším odtahu je pak digestoř neúčinná, hlučná a motor bez životnosti. Jak mám pak ale chápat digestoř v přízemí destipatrového panelového domu, kde je svedena do ventilační šachty, která vede na střechu, tj. např. 30m - a taková digestoř funguje dokonale. Jak je to možné? Druhá podotázka - stejný případ s odtahem z wc pomocí axiálních ventilátorů napojených na ventilační šachtu - opět bez problému, přesto, že je uváděno, že axiální ventilátor odtáhne max 60 cm, super kvality pak 3 metry. V rodinných domech ale odtahují ve ventilační šachtě až na střechu i 9 metrů - (při sepnutí je cítit průvan pode dveřmi. Jak je to možné? Dělám chybu v představě, že se vertikální šachta do počtu metrů nepočítá? V ní ale přece žádný tah není sám o sobě, co by ventilaci pomohl....
Děkuji za vysvětlení,
Jirka

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.