axiální ventilátor a klimatizace

Rubriky:

JK Jan Kobr @jan.kobr511 před 7 měsíci07.12.2021 11:42:35
axiální ventilátor a klimatizace

Dobrý den,
v současné době vlhkost z wellness místnosti (finská sauna a sprcha) odvětráváme axiálním ventilátorem Cata s nastavením spínání při překročení určité hranice vlhkosti a vytápíme přímotopem. Ten budeme nyní měnit za klimatizační jednotku.

Otázka na zkušenější zní: Můžeme vést rozvody k vnitřní jednotce klimatizace přes trubku k ventilátoru a ten samozřejmě zrušit a díru vyplnit nějakou izolací, nebo je lepší zachovat obě dvě jednotky. Jejich umístění by bylo na stejné stěně cca 10 cm od sebe. Jde mi o to, jestli klimatizace v režimu topení zvládne vysušit vzduch a ventilátor tedy nebude potřeba. A nebo případně jestli při takto blízkém umístění si nebudou obě jednotky navzájem dělat neplechu.

Děkuji za rady

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.