Atrea Duplex 380 ECV5 vs Brink Flair 325 vs Zehnder ComfoAir Q350

Rubriky:

Reklama
VS Vojtěch Smejkal @vsmejkal před 2 roky06.03.2022 10:29:58
Atrea Duplex 380 ECV5 vs Brink Flair 325 vs Zehnder ComfoAir Q350

Vybírám pasivní rekuperační jednotku do RD o ploše cca 130m2. Rozhoduji se mezi těmito jednotkami:
- Atrea Duplex 380 ECV5
- Brink Flair 325
- Zehnder ComfoAir Q350

Atrea vyhrává nejnižší cenou jednotky i filtrů - stojí cca 50 000 Kč se základní regulací. Je to velmi rozšířená CZ jednotka, takže nebude asi ani problém se servisem a náhradními díly. Negativum je mírně nižší účinnost (86 % dle ČSN EN 308). Nemá také certifikát PassiveHousu, takže se nedá snadno porovnat s ostatními jednotkami.

Brink je modernější jednotka s pokročilejší regulací a integrovaným předehřevem již v základu. Další předností je vysoká účinnost 91 % a nízká spotřeba 0,21 Wh/m3. Cena je cca 81 000 Kč.

Zehnder je nejdražší z nich - stojí okolo 93 000 Kč. Nabízí účinnost 90 % a pokročilou regulaci. Problémem je za mě cena originálních kapsových filtrů (cca 1 200 Kč za pár), které je nutné používat pro dodržení záruky, a obecně vyšší cena komponent Zehnder.

Otázka zní, jakou jednotku vybrat? Nejvíce lidé doporučují Atreu, což mi dává smysl. Je mi ale také sympatický Brink, který za tu cenu navíc obsahuje integrovaný předehřev, vyšší účinnost (=teplejší vzduch v zimě) a nižší spotřebu (=menší účet za elektřinu).

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.